• UWAGA RODZICE

      Informuję, że Zarządzeniem nr 120.4.2023 Burmistrza Tucholi z dnia 18 stycznia 2023 r. zostały ustalone terminy czynności rekrutacyjnych do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.

  Deklaracje oraz wnioski dotyczące punktu oraz oddziału przedszkolnego należy składać od 1 do 22 marca 2023r.

  1. Załącznik nr 3 - deklaracja dotycząca kontynuacji wychowania przedszkolnego przez dziecko w punkcie przedszkolnym.
  2. Załącznik nr 3a - deklaracja dotycząca kontynuacji wychowania przedszkolnego przez dziecko w oddziale przedszkolnym (zerówce):
   - dotyczy dzieci urodzonych w 2017 r., które obecnie uczęszczają do zerówki.
  3. Załącznik nr 4  - wniosek o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego:
    - dotyczy dzieci urodzonych w  2020 r. i 2019 r.,
    - dotyczy dzieci urodzonych w 2018 r., które nie uczęszczały jeszcze do punktu przedszkolnego.
  4. Załącznik nr 5 – wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (zerówki):
   - dotyczy dzieci urodzonych w 2017 r.,
   - dotyczy dzieci urodzonych w 2018 r., które obecnie uczęszczają do punktu przedszkolnego.

  Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej zamieszkałego w obwodzie szkoły należy dokonać w terminie: od 1 do 31 marca 2023r. (załącznik nr 6).

  Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej zamieszkałego poza obwodem szkoły należy dokonać w terminie: od 31 marca do 4 kwietnia 2023r. (załącznik nr 7).

  Dyrektor Szkoły
  Barbara Drewczyńska

 • Zapraszamy

 • Wizyta w KPP w Tucholi

     Dnia 17 marca bieżącego roku klas ósma wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w  Tucholi. Celem wizyty było zapoznanie z pracą policjantów oraz zwiedzanie budynku komendy.
     Na  początku przywitał nas znany wszystkim dzielnicowy mł. asp. Bogdan Drejasz. Zapoznał nas z  zasadami wstępu i przebywania na terenie komendy. Następnie oficer prasowy mł. asp. Łukasz Tomaszewski wraz z panem dzielnicowym oprowadzili nas po budynku. Najpierw poszliśmy do pokoju przesłuchań, następnie zobaczyliśmy jak wyglądają cele. Niektórych z nas funkcjonariusze zamknęli na chwilę w celi, co było dość dziwnym doświadczenie. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalna sala okazań z lustrem weneckim. Następnie przeszliśmy do okazałej siłowni z której policjanci korzystają, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną. W sali konferencyjnej wysłuchaliśmy wykładu i obejrzeliśmy prezentację na temat zasad rekrutacji na stanowisko policjanta. Dowiedzieliśmy się jakie predyspozycje są niezbędne, aby zostać policjantem. Prezentacja zawierała też ciekawy materiał z różnych miejsc interwencji. Mieliśmy też okazję przymierzyć strój ochronny używany podczas zabezpieczeń imprez masowych. Ochotnicy, którzy mieli okazję założyć ten zestaw przyznali, że poruszanie się w takim uniformie nie jest proste.
     Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyliśmy panu dzielnicowemu drobny upominek w podziękowaniu za  wizytę. To był udany wyjazd.

                                                                                                                                   Opracowała Zuzanna Pokorska

 • Kangur Matematyczny

     16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk  Matematycznych. Konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. 
      Zainteresowanie konkursem w naszej szkole jest spore - w tegorocznej, XXXII edycji,  udział wzięło aż 35. uczniów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych. 
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy matematycznej pasji i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 • Święto Liczby Pi

      Chcąc rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, wesprzeć rozwój twórczy oraz podnieść świadomość matematyki, 14 marca zorganizowano w naszej szkole wspólne świętowanie Dnia Liczby PI. Z tej okazji odbyły się różnorodne konkursy, a nawet zawody sportowo-matematyczne. W ramach zabawy wymyślano jak największą liczbę wyrazów, w których ukryte zostało PI. Przeprowadzono konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Rozwiązywano rebusy, przedstawiono wiele ciekawostek związanych z panią Ludolfiną. Towarzyszyło temu wiele emocji, ale przede wszystkim dobra zabawy!
        Tegoroczne Święto Liczby Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale i uatrakcyjniło nasze szkolne życie. Przy okazji uczyło współpracy i zdrowego współzawodnictwa.

 • Dzień Kolorów

       9 marca, mimo ponurej aury, w naszje szkole pojawiło się mnóstwo różnorodnych barw. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Dnia Kolorów. Akcja miała na celu integrację zespołów klasowych. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się, doskonale się przy tym bawiąc. Akcję wsparli również nauczyciele. Dzień Kolorów na stałę wpisze się do naszego szkolnego kalendarza. Zapraszamy do fotorelacji: Dzień Kolorów.

 • Przedszkolacy w Kolorowym Zakątku

        22 lutego dzieci z punktu oraz oddziału przedszkolnego bawiły sie w Kolorowym Zakątku - sali zabaw w Tucholi. Do zabawy nie trzeba było nikogo zachęcać. Dzczęśliwe i uśmiechniete dzieci z ochotą korzystały ze wszystkich dostepnych urządzeń. Zapraszamy do fotorelacji: Przedszkolacy w Kolorowym Zakatku. M. W. 

 • DZIEJE SIĘ! MARZENIE O BOISKU ZACZYNA SIĘ SPEŁNIAĆ!

            Właśnie rozpoczęły się prace związane z realizacją przez Gminę Tuchola ogromnej inwestycji w naszym lokalnym środowisku:

  BUDOWA CENTRUM SPORTOWO – REKREACYJNEGO
  PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W LEGBĄDZIE
  WRAZ Z DROGĄ DOJAZDOWĄ (UL. POLNA)

 • Udział Mateusza w Otwartych Mistrzostwach Tucholi w Tenisie Stołowym

         18 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Otwarte Mistrzostwa Tucholi w Tenisie Stołowym. Naszą społeczność szkolną godnie reprezentował Mateusz Szamocki.

 • Pasowanie na czytelnika

             Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek. Na początku dzieci poznały prośby książki, która przypomniała uczniom jak należy się z nią obchodzić i o nią dbać. Dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki. Uczniowie  zapoznali  się z  księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, książkę oraz zakładkę. Uroczystość pasowania przypadła na dzień 17 lutego, czyli ,,Światowy Dzień Kota" więc dzieci chętnie wykonały rysunki swojego ulubionego kotka.

 • Bal karnawałowy maluchów

         Zapraszamy do fotorelacji z balu maskowego, w którym udział wzięły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego: Bal karnawałowy PP i OP.

 • Dyskoteka karnawałowa

       Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dlatego po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas IV-VIII jak najbardziej zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowej, która odbyła się 16 lutego. Nie zabrakło tradycyjnych tańców takich jak makarena i kaczuszki. Podczas imprezy odbyły się również liczne konkursy. Zabawę uświetnił zespół Bronzo. 
  W czasie dyskoteki zebrano 219 zł na leczenie chorej na SMA Nadii Gebauer. 

 • Charytatywne turnieje sportowe

       W dniach od 27–29 stycznia braliśmy udziały w Charytatywnych turniejach sportowych z okazji 31. Finału WOŚP. Hasłem tegorocznego Finału jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy.

  W piątek przystąpiliśmy do rozgrywek z minisiatkówki dla klas najmłodszych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II, III i IV – Nadia Borowicka, Zofia Borowicka, Anastazja Łącka, Kinga Narloch, Julia Metlicka, Lena Osowska, Nadia Osowska, Marta Wandzinska. W zabawowej formie, z akcentem współzawodnictwa dziewczęta przystąpiły do rywalizacji pod siatką. Była radość po dobrym meczu, łzy po porażce. Gra odbywała się na szczeblu wojewódzkim, systemem każdy z każdym. Tucholę odwiedził zespoły z Koronowa, Człuchowa, Bydgoszczy, Grudziądza. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy medal. Dzięki takim turniejom zdobywamy dużo doświadczenia, a dziewczęta świetnie się rozwijają.

  W sobotni poranek udałyśmy się ponownie do Tucholi. W hali OSiR odbył się turniej w kategorii dwójek i trójek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV, V i VI: Aleksanda Szamocka, Lena Pipowska, Emilia Glaner,  Jowita Warszyńska, Tatiana Warszyńska, Natalia Drewczyńska, Julia Fierek, Klaudia Fierek, Marta Smagorzewska. Podobnie jak w dniu poprzednim turniej odbył się na szczeblu wojewódzkim. Pomimo dużych różnic w umiejętnościach nasze uczennice nieźle sobie poradziły. Wiemy nad czym pracować, co doskonalić i wzmacniać. Przed nami wiele pracy. Nie poddajemy się.

  Niedzielę również spędziłyśmy w tucholskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie rozegrany został turniej piłkarski dziewcząt na szczeblu ogólnopolskim. Pierwszy raz wzięłyśmy udział w tak prestiżowym wydarzeniu. Rozegrałyśmy 6 dziesięciominutowych spotkań, które zakończyłyśmy z różnym wynikiem. Świetnie zaprezentowałyśmy swoje umiejętności, otrzymałyśmy kolejne zaproszenia na turnieje piłkarskie. Mecz o miejsce 8. zakończyłyśmy remisem. Gdy przyszedł czas na karne, przegrałyśmy i zajęłyśmy 9. Z trybun kibicowali nam rodzice, którzy tak samo jak my, przeżywali każdą rozegraną przez nas akcję i obronioną sytuację. Na wyróżnienie zasługują wszystkie nasze reprezentantki, które zagrały w składzie: Aleksandra Szamocka, Lena Pipowska, Karolina Kolinska, Tatiana Warszyńska, Klaudia Fierek, Julia Fierek, Natalia Drewczyńska, Patrycja Kolinska, Marta Smagorzewska, Nikola Nowak. Dzięki uczestnictwu w piłkarskich zmaganiach, zdobyłyśmy dużo boiskowego doświadczenia, poznałyśmy nowe koleżanki.

  Zapraszamy do fotorelacji:  Charytatywny turniej sportowy.

 • Dzień Babci i Dziadka

       Po długiej przerwie mieliśmy okazję zaprosić szanownych seniorów z okazji ich święta. Grupy przedszkolne przygotowały wierszyki, piosenki i specjalne tańce dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na twarzach gości zawitały uśmiechy, ale i łzy wzruszenia. Zapraszamy do fotorelacji: Dzień Babci i Dziadka. M. W. 

 • Udział Marty w ogólnopolskim konkursie matematycznym

        Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Marta Smagorzewska - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Na wakacjach spotkałem matematykę". Organizatorem konkursu było Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. W piątek - 27 stycznia - Marta otrzymała dyplom uznania Dziekana Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. Konkursowa praca Marty znalazła się na wystawie wyższej wspomnianego wydziału. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

 • Nadia potrzebuje naszej pomocy

         Nadia Gebauer to 5-miesięczna wojowniczka, która walczy z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni. Lek ratujący jej życie został wyceniony na kosmiczną kwotę ponad 10 milionów złotych. Na chwile obecną udało się zgromadzić 170 tysięcy złotych. W takiej sytuacji nasza szkoła nie pozostaje obojętna. 24 stycznia Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała kiermasz, z którego dochód w całości zostanie przezanaczony na leczenie dziewczynki. Udało się zgromadzić 1579,29 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję. Jednak to nie koniec! Pomóc Nadii dzieci mogą także dostarczając do szkoły plastikowe nakrętki oraz biorąc udział w charytatywnej dyskotece karnawałowej, która odbędzie się 16 lutego. Zapraszamy!

        Pamiętajmy także o możliwości przezkazania 1,5% podatku na rzecz Nadii. Szvczegóły na plakacie!

 • ,,Laboratoria Przyszłości"

       Nowoczesne metody nauczania na stałę zawitały w naszej szkole. Wszystko za sprawą Wirtualnego Laboratorium Empiriusz, zakupionego ze środków przedsięwzięcia pt. ,,Laboratoria Przyszłości". Poniższej publikujemy zdjęcia oraz film z interesującej lekcji chemii w klasie VIII. 

 • Bezpieczne ferie

       Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 19 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji   w  Tucholi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Podczas zajęć policjanci przypomnieli o  zagrożeniach mogących się pojawić podczas wypoczynku. Przypomnieliśmy sobie między innymi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, zasady postępowania wobec nieznajomych oraz zasady poruszania się po drogach publicznych. Poruszyliśmy także temat bezpieczeństwa w domu, tutaj ważnym elementem było bezpieczeństwo w  sieci internetowej. Padło też wiele pytań z naszej strony na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii.

  opracowała: K. Keszkowska

 • Bal karnawałowy klas I-III

         18 stycznia 2023 r. odbył się bal karnawałowy, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Było kolorowo, radośnie i bajkowo. Tańcom i wspólnej zabawie nie było końca. Uśmiechy nie schodziły z dziecięcych twarzy. Zapraszamy do fotorelacji: Bal karnawałowy.

 • Spotkanie wigilijne

         21 grudnia odbyły się w naszej szkole spotkania wigilijne poszczególnych oddziałów. Zostały one poprzedzone jasełkami w wykonaniu uczniów klasy VIII pod przewodnictwem pań: Katarzyny Keszkowskiej oraz Alicji Sękowskiej. Tego dnia młodsze dzieci odwiedził Gwiazdor. Zapraszamy do fotorelacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć