Pierwsi w powiecie mamy Zieloną Flagę

Szkoła Podstawowa w Legbądzie, jako pierwsza i jedyna w powiecie, znalazła się w gronie 206 szkół w Polsce nagrodzonych międzynarodowym wyróżnieniem ekologicznym - certyfikatem Zielonej Flagi, którego krajowym koordynatorem jest krakowska fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

W naszej szkole realizujemy wiele różnorodnych zadań o tematyce ekologicznej. W bieżącym roku szkolnym tematem wiodącym były elektrośmieci, ponieważ naszym celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców naszego środowiska dotyczącej utylizacji sprzętu elektrycznego, żarówek, itp.

Drugim tematem była bioróżnorodność, ponieważ mieszkamy na terenie jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce – Borów Tucholskich, co zobowiązuje nas do odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Zielona Flaga dla naszej szkoły jest potwierdzeniem zasadności działań, które podejmujemy na rzecz ochrony środowiska od bardzo wielu lat.  Certyfikat podnosi nasz prestiż jako instytucji działającej na rzecz ochrony środowiska naturalnego, możemy posługiwać się logo Zielonej Flagi, jak również wymieniać się doświadczeniami z placówkami, które posiadają certyfikat.

Koordynatorkami działań zmierzających do uzyskania certyfikatu Zielonej Flagi były nauczycielki Ewelina Gwizdała i Bożena Gutowska.

8 listopada 2013r. był dla nas wielkim dniem. Spotkaliśmy się z podwójnej okazji - rocznicy odzyskania niepodległości oraz odsłonięcia certyfikatu Zielonej Flagi. W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrała się cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi – wśród których znaleźli się partnerzy naszych działań.

Zielona Flaga zawisła na maszcie przy akompaniamencie oklasków i piosenki „Ziemia - zielona wyspa”. Teraz przed szkołą powiewa dumnie Zielona Flaga oznajmiając wszystkim wysoki poziom świadomości ekologicznej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

E.G.