• DZIĘKUJEMY

    Wyrażamy ogromną wdzięczność naszej reprezentacji za srebrny medal Mistrzostw Świata! Jesteście niesamowici, że potraficie w naszych sercach rozpalić siatkarskie emocje! Przyszedł czas świętowania, w naszej szkole królowały dzisiaj barwy narodowe - to Wasza zasługa! Dziękujemy! Brawo Polacy!

  • BUDŻET OBYWATELSKI 2023

  • Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

    Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i radości z każdego osiągnięcia!

  • UWAGA

  • KONKURS

    Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki
    przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku
    ogłasza konkurs „Na wakacjach spotkałem matematykę”.

    W tym roku konkurs nosi podtytuł „Geometria, o jakiej nie uczymy się w szkole” i opiera się na poszukiwaniu w Waszych wakacyjnych obserwacjach, odwiedzonych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki innego ujęcia geometrii niż to szkolne – znane głównie w postaci wzorów. A więc może nietypowe bryły? Może geometria na powierzchni innej niż płaszczyzna? Zaobserwowania i wskazania takich właśnie aspektów geometrii w świecie otaczającym Was podczas wakacji oczekujemy w tegorocznym konkursie.

    Zadaniem konkursowym jest utworzenie pracy w dowolnej technice graficznej lub fotograficznej ukazującej dowolny aspekt geometrii napotkany w czasie wakacji. Konieczne jest dodanie opisu słownego wyjaśniającego związek pracy z konstrukcjami geometrycznymi oraz okoliczności spotkania z matematyką.

    Prace konkursowe można zacząć tworzyć już od początku wakacji, a termin ich nadsyłania upływa 30 września 2022 roku.

    Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
     uczniowie przyszłorocznych klas II – V szkół podstawowych,
     uczniowie przyszłorocznych klas VI – VIII szkół podstawowych,
     uczniowie szkół ponadpodstawowych.

    Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym poniższej. 

    ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

  • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

    ,,WIEDZĘ MOŻEMY ZDOBYWAĆ OD INNYCH, ALE MĄDROŚCI MUSIMY NAUCZYĆ SIĘ SAMI”.

    Tymi słowami Dyrektor Szkoły p. Barbara Drewczyńska pożegnała dwudziestu tegorocznych ósmoklasistów. Absolwenci ślubowali rzetelnie wykorzystać zdobytą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II wiedzę, doskonalić umiejętności oraz pielęgnować wartości patriotyczne.

    Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: 
    Emilia Glazer
    Wiktoria Gwizdała
    Monika Karasek
    Kacper Krzemiński
    Monika Murawska


    Tytuł Najlepszego Absolwenta zdobyła Emilia Glazer.

    Nagrodzona została także działalność na rzecz szkoły oraz aktywność sportowa. Listy gratulacyjne oraz podziękowania otrzymali rodzice absolwentów. 

    Następnie podsumowano rok szkolny 2021/2022 w klasach młodszych.
    Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali:

    uczniowie kl. IV:
    Emilia Glaner
    Wiktor Glazer
    Radosław Knypel
    Jakub Łącki
    Jowita Warszyńska
    Tatiana Warszyńska


    uczniowie kl. V:
    Natalia Drewczyńka
    Julia Fierek
    Wiktoria Gruźlinska
    Franciszek Kłosowski
    Amadeusz Przybylski
    Marta Smagorzewska
    Mateusz Szamocki
    Paweł Wutrych


    uczeń kl. VI:
    Piotr Biesek

    uczniowie kl. VII:
    Aleksandra Długowska
    Wiktoria Trawicka
    Weronika Szczepańska


    Dyrektor Szkoły, p. Barbara Drewczyńska wręczyła także statuetki Sportowca Roku, które trafiły do:
    Karoliny Kolinskiej
    Emilii Glaner
    Jakuba Łąckiego
    Piotra Bieska


    Tytuł Ucznia Roku w kategorii klas I-III zdobyła Aleksandra Szamocka, zaś w kategorii klas IV-VIII Weronika Szczepańska.

    Nagrodzona została aktywność sportowa, matematyczna oraz samorządowa naszych zdolnych uczniów.

    Uroczystośc zakończyło pożegnanie dwóch pracownic naszej szkoły – p. Marii Brzezińskiej oraz p. Agnieszki Falkowskiej. Obu Paniom życzymy radości i statysfakcji na nowych życiowych drogach.

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
    Zapraszamy do fotorelacji: Zakończenie roku szkolnego 2021-2022.

     

  • Sukces Aleksandry

           Za nami kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Sam udział w nim jest sporym wyróżnieniem! Naszą szkołę reprezentowało 33. uczniów z klas II-VIII. Zadania, z którymi mierzyli się uczestnicy należały do naprawdę trudnych. Wymagały logicznego myślenia, ekspresowego tempa pracy, ale przede wszystkim wiedzy wykraczającej ponad poziom swojej klasy. 
    Z radością informujemy, że Aleksandra Szamocka  - uczennica klasy III - zdobyła wyróżnienie w tym trudnym konkursie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Święto Mamy i Taty

          14 czerwca odbyła się uroczystość dla rodziców dzieci z punktu przedszkolnego. Przedszkolacy zaprezentowali się podczas przedstawienia. Recytowali wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyli taniec motyli. Spotkanie było również okazją do wspólnych zabaw z rodzicami. Bardzo miło spędziliśmy czas przy ognisku.

  • Wycieczka do Bytowa i Kluk

            8 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Gminy Tuchola w ramach programu „Poznaj Polskę” wyruszyli na wycieczkę do Bytowa i Kluk. W programie zwiedzania uczniów klas I-III znalazło się między innymi Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Skansen- Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach. W związku z tym, że byliśmy tak blisko morza postanowiliśmy przejść Wydmą Czołpińską na plażę i chociaż przez chwilę popatrzeć na fale i zamoczyć nogi w słonej wodzie.  Na zakończenie uczestnicy wycieczki zjedli smaczny posiłek w McDonald’s w Słupsku i udali się w drogę powrotną do domu. Zapraszamy do fotorelacji Wycieczka do Bytowa i Kluk.
    B. B.

  • Wycieczka do zoo

         7 czerwca dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do gdańskiego zoo. Każdy z osobna mógł podziwiać różne zwierzęta. Na twarzach dzieci można było zauważyć szerokie uśmiechy. Kolejnym punktem była wizyta na plaży, gdzie dzieci spędziły miłe chwile.

  • Wyjątkowy gość w naszej szkole

          W piątek – 3 czerwca 2022 r. odwiedził naszą szkołę, w ramach wizytacji parafialnej, Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj – Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej.

    Księdza Biskupa powitała pani dyrektor oraz samorząd uczniowski. Uczennice z klasy trzeciej i czwartej, Lena i Emilia zaprezentowały krótki koncert gry na ukulele oraz zaśpiewaliśmy „Barkę”. Następnie ksiądz Biskup poprowadził modlitwę, którą wspólnie odśpiewaliśmy i udzielił nam pasterskiego Błogosławieństwa.

    Było to spotkanie pełne miłych i niezapomnianych wrażeń.

  • BAWIMY SIĘ Z KLASĄ

          BAWIMY SIĘ Z KLASĄ - pod tym hasłem 1 czerwca odbył się w naszej szkole mini turniej zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia: BAWIMY SIĘ Z KLASĄ

  • Wycieczka przedszkolaków do stajni Nadolnik

           Z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w Stajni Nadolnik. Dzieci pomagały czyścić kucyka, zwiedzały stajnię, miały okazję jeździć konno. Wiele radości sprawiło im karmienie owieczek i kóz. Zobaczyły również pięknego jelenia i sarnę. Na malowniczym półwyspie zjedły kiełbaski i słodkości. Uśmiechnięte wróciły do szkoły, gdzie czekał na nie tort truskawkowy.

  • Mamy powód radości

          31 maja 2022 r.uczniowie klasy ósmej wraz z  dyrektorem szkoły i przedstawicielami nauczycieli oraz społeczności lokalnej wzięli udział w spotkaniu, podczas którego Minister Łukasz Schreiber ogłosił, że Gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu, między innymi na budowę boiska szkolnego w Legbądzie wraz z drogą dojazdową ulicą Polną. Wszyscy bardzo się cieszymy i z niecierpliwością czekamy na realizację wymarzonych inwestycji.

  • Wycieczka do Chełmna i Grębocina

          27 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Gminy Tuchola w ramach programu „Poznaj Polskę” wyruszyli na wycieczkę do Chełmna i Grębocina. Zapraszamy do fotorelacji: Wycieczka do Chełmna i Grębocina.

  • Wycieczka do Biskupina i Gniezna

         19 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Gminy Tuchola w ramach programu ,,Poznaj Polskę" wyruszyli na wycieczkę do Gniezna i Biskupina. Poniższej sprawozdanie uczestniczek wyjazdu - uczennic klasy V:

       Pierwszym miejscem naszego zwiedzania był Rezerwat Archelogiczny  w Biskupinie. Jest to jedno  z największych takich miejsc w Europie.  Najpierw  odwiedziliśmy obozowisko łowców i zbieraczy, pochodzące z epoki kamienia. Były tam szałasy z trzciny i palenisko.  Następnie poszliśmy do osady pierwszych rolników.  Pojawili  się około tysięcy lat temu i mieszkali w długich domach.  Kolejna epoką była epoka brązu. Na półwyspie Biskupińskim znajdowała się osada obronna . Kiedyś było trzynaście rzędów domów i ulice. Dziś zobaczymy tam dwa rzędy chat i ulicę. Poznaliśmy, jak mieszkali dawni mieszkańcy Biskupina i czym się zajmowali. Zaciekawiło nas to , że dawni mieszkańcy żyli do 45 lat i mierzyli do  155 cm wzrostu. Byli niemal tacy jak my! Ostatnią epoką była epoka żelaza, która trwa do dziś.  W rezerwacie  znajduje się wioska piastowska, gdzie można zobaczyć rekonstrukcję pieca chlebowego i kuźni . Oglądaliśmy również kurne chaty.  Pytaliśmy uczestników wyjazdu, która epoka najbardziej im się spodobała,  otrzymaliśmy różne odpowiedzi. Każda miała coś w sobie.  Urzekł nas pan grający  na piszczałkach i gwiazdkach z drewna, na flecie z kości, na rogu, na łyżce i na replice saksofonu. Chcielibyśmy jeszcze raz tam pojechać i wziąć udział w lekcjach praktycznych lepienia z gliny, wykonywania biżuterii lub przejechać się koleją wąskotorową.

     Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Pani przewodnik przenosiła nas około 1100 lat wstecz. W pierwszej sali oglądaliśmy wyroby gliniane codziennego użytku.  W drugiej oglądaliśmy film. Był on o początkach dynastii pierwszych Piastów, Mieszku  I i Bolesławie Chrobrym. Na wystawach zobaczyliśmy przedmioty, które zostały wykopane z ziemi, a używali ich nasi przodkowie. Były to: ozdoby, broń, naczynia, grzechotki, biżuteria  Trzecie pomieszczenie było poświęcone biżuterii. Widzieliśmy koronę Kazimierza Wielkiego. Ostatnim punktem zwiedzania była Katedra Gnieźnieńska, która  mieści się na Wzgórzu Lecha. Przeżyliśmy tam podróż do czasów Mieszka I, początków kościoła w Polsce oraz naszej państwowości. Pani przewodnik podkreśliła, że jest to miejsce święte, tu zaczęło się dla nas – Polaków chrześcijaństwo , a katedra oglądana przez nas  to świątynia - Matka Kościołów. Była miejscem koronacji pierwszych władców Polski, centrum modlitwy  za wstawiennictwem św. Wojciecha.

    Dzięki wycieczce mogliśmy na własne oczy obejrzeć miejsca ważne dla naszej ojczyzny, do których podróżowaliśmy w wyobraźni w tym roku szkolnym podczas lekcji historii.

     

                                                                                  Oprac. Julia Fierek, Emilia Metlicka, Kamila Tetzlaff

  • Święto Szkoły

            ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” – to hasło pod którym 18 maja obchodziliśmy Święto Szkoły. Obchody rozpoczęliśmy od mszy świętej. Przewodniczył jej ksiądz Sławomir Mowinski. Następnie dyrektor szkoły, p. Barbara Drewczyńska ogłosiła zwycięzców konkursów  pt. ,,Jan Paweł II w sercu i pamięci” oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Szkoły był koncert p. Patryka Szynwelskiego, uczestnika ,,Szansy na sukces”, który swoją otwartością i pięknym wokalem oczarował publiczność, ośmielił i zaprosił do wspólnego śpiewania.  Zapraszamy do fotorelacji Święto Szkoły.

  • Warsztaty

          W dniu 16 maja w godzinach od 12.00 - 14.30 odbyły się warsztaty pn.: ,,Jak ćwiczyć pamięć i koncentrację uwagi dziecka poprzez zabawę czyli mózg na siłowni" dla klasy V i VI. Organizatorem była Spółdzielnia Socjalna Progres w Tucholi. Zajęcia poprowadziły panie: Joanna Karwasz, Aleksandra Judejko. Dzieci zostały zapoznane z teorią: czym jest koncentracja, jak ją wzmacniać, o czym pamiętać. Poznały rodzaje zaburzeń koncentracji i ich przyczyny. Dowiedziały się poprzez ćwiczenia praktyczne jak ćwiczyć pamięć i jak ją rozwijać oraz jak usprawniać pracę mózgu. Każdy uczestnik otrzymał pakiet informacyjny wraz z ćwiczeniami. Po warsztatach odbyło się ognisko integracyjne dla uczestników.

  • Jan Paweł II w sercu i pamięci

    Szkola Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym:

    Regulamin dostępny poniżej: 

  • Podsumowanie XVII Gminnego Konkursu Plastycznego Wiosna w Borach Tucholskich

    Na konkurs plastyczny Wiosna w Borach Tucholskich wpłynęło 138 prac w pięciu kategoriach.

    Komisja w składzie

    Dorota Rząska-Lis- przewodnicząca, Natalia Glaner, Bożena Gutowska, Bernadeta Borysiuk dokonała nastepującego wyboru:

    Kategoria klas 0-I:

    I miejsce - Justyna Szymańska SP 3 Tuchola

    II miejsce - Izabela Jażdżewska SP Kiełpin

    III miejsce - Emilia Dądela SP Kiełpin

    Wyróżnienia: Wiktoria Metlicka SP Legbąd, Hanna Marcińczyk SP 3 Tuchola, Małgorzata Szorcz SP 1 Tuchola

    Kategoria klas II-III:

    I miejsce - Jakub Ruminski SP Kiełpin

    II miejsce - Mikołaj Glaner SP Legbąd

    III miejsce - Nataniel Mindak SP 1 Tuchola

    Wyróżnienia: Jagoda Piesik SP Legbąd, Nikodem Pupel SP Kiełpin, Julia Thiede SP 1 Tuchola

    Kategoria klas IV-VI:

    I miejsce - Alicja Połom SP 1 Tuchola

    II miejsce -  Franciszek Talaśka SP Kiełpin

    III miejsce - Daria Wytrążek SP 1 Tuchola

    III miejsce - Igor Kurzyński SP 1 Tuchola

    Wyróżnienia: Dominika Nowicka SP 1 Tuchola, Gleb Kazhanov SP 1 Tuchola, Radosław Knypel SP Legbąd

    Kategoria klas VII-VIII

    I miejsce - Agata Palkowska SP 3 Tuchola

    II i III miejsca nie przyznano

    Wyróżnienia: Lena Siniło SP 2 Tuchola, Izabela Żabińska SP 3 Tuchola

    Kategoria Oddział przygotowawczy:

    I, II, III miejsca oraz wyróżnień nie przyznano

     

    Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
    ul. Szkolna 5
    89-504 LEGBĄD
    e-mail: splegbad@tuchola.pl
  • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć