W piątkowe przedpołudnie 2 grudnia w naszej szkole tradycji stało się zadość, a to za sprawą pewnego pachnącego drzewka bożonarodzeniowego i uczniów klasy ósmej. Otóż po pandemii wróciła tradycja polegająca na tym, iż najstarsi uczniowie w szkole ubierają choinkę w holu głównym szkoły. Rano pan woźny przygotował dostojne świerkowe drzewko, które ustawił w najbardziej reprezentatywnym miejscu w szkole. Od samego rana dało się wyczuć w szkole ducha świąt chociażby dlatego, że ósmoklasiści przyszli do szkoły ubrani w mikołajkowe czapki, szaliki, rogi renifera itp. Na lekcji wychowawczej uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali ozdoby, które wykonane zostały z materiałów, które po uschnięciu drzewka w całości można spalić w piecu ( papier, jutowy sznurek oraz piórka). Kiedy cała choinka była już w ozdobach uczniowie zrobili sobie grupowe zdjęcie. Wtedy dotarło do nas, że Boże Narodzenie jest tuż tuż. Ta stara tradycja jeszcze mocniej nas zjednoczyła, przypominając nam, że tworzymy wspólnotę.
opracowała: K. Keszkowska
30 listopada punkt oraz oddział przedszkolny brały udział w zabawie „Andrzejkowej”. W dniu imprezy sala zamieniła się w ,,salę wróżb”. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie losowali imię swojej wielkiej miłości czy zawodu jaki będą wykonywać w przyszłości. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez lania wosku przez dziurkę od klucza. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa. Zapraszamy do fotorelacji: Andrzejki.
18 listopada odbył się event sportowy pn.: „Mistrzowie Aktywności”. Z inicjatywy Burmistrza Tucholi, w piątkowe przedpołudnie odbyła się impreza sportowa, którą poprowadziła mistrzyni olimpijska w wioślarstwie pani Magdalena Fularczyk – Kozłowska. Udział wzięli uczniowie klas III i IV. Mieliśmy okazję popracować na ergometrze, dotknąć medalu olimpijskiego, posłuchać ile pracy i wysiłku trzeba włożyć, żeby w życiu osiągnąć najwyższe wyniki sportowe i nie tylko. Były to nowe doświadczenia dla nas. Zapraszamy do fotorelacji: Mistrzowie Aktywności.
Święto Niepodległości po raz drugi w naszej szkole uczciliśmy przy siatce rozgrywając II Turniej Rodzinny Dwójek Siatkarskich w czwartek 10 listopada. W rozgrywkach wzięło udział 9 par z Sołectwa Legbąd. Rozegrano ponad 20 meczów w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie, systemem każdy z każdym. Po 3 godzinnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców:
I grupa:
I miejsce – Elia Lepak, Dominik Lepak,
II miejsce – Grażyna Długowska, Aleksandra Długowska
III miejsce – Wiktoria Cegielska, Jakub Cegielski
IV miejsce – Hanna Szamocka, Jakub Szamocki,
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział, a zwycięzcy odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Nagrody ufundował Uczniowski Klub Sportowy Borowi Legbąd, impreza była dofinansowana ze środków gminy Tuchola. Zapraszamy do fotorecji II Turniej Rodzinny Dwójek Siatkarskich.
18 października w tucholskiej Jedynce odbyły się Powiatowe rozgrywki drużynowe i indywidualne pn.: „Szach z Jedynką”. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół z całego powiatu. Naszą szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowali: Paweł Kropiewski, Mikołaj Glaner, Fabian Reszka i Kinga Narloch; w kategorii klas 4-6 szkołę reprezentowali: Weronika Trawicka, Marta Smagorzewska, Filip Stoppa, Mateusz Szamocki; w najstarszej kategorii wystartowali: Paweł Drewczyński, Igor Kaczyński, Oskar Stoppa, Wiktoria Trawicka. W każdej kategorii niewiele zabrakło do drużynowego pucharu. Zajęliśmy IV lokatę w kategorii klas 4-6 i 7-8, natomiast w kategorii klas najmłodszych uplasowaliśmy się na miejscu VI. W kategorii indywidualnej Wiktoria Trawicka z klasy VIII zajęła III miejsce. Gratulujemy! Doskonalcie swoje mistrzowskie umiejętności.
6 października w klasie szóstej budowaliśmy swoje emocje… przy współpracy za pomocą klocków lego, wyrażaliśmy wylosowane emocje, mogliśmy przedstawić sposób w jaki je wyrażamy, moglibyśmy tak w nieskończoność… W taki sposób uczymy się jak panować nad kluczowymi umiejętnościami potrzebnymi w szkole, rozwijając swoją twórczość i kreatywność.
5 października odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe, pomimo wielu chorób, udało nam się wystawić mocną reprezentację szkoły, którą stanowili: Mateusza Szamocki, Franciszek Kłosowski, Jakub Łącki, Radosław Knypel, Wiktor Glazer i Kacper Zabrocki. Wśród 10 drużyn uplasowaliśmy się na miejscu 6. Brawo chłopcy!
W piątek 25 listopada bieżącego roku uczniowie klasy IV, V i VII pod opieką pań: A. Sękowskiej, K. Keszkowskiej, E.Gwizdały i A. Jasnoch gościli z wizytą w zamku krzyżackim w Malborku w ramach wycieczki szkolnej z programu „Poznaj Polskę”. Zamek zachwycił nas swoją wielkością- jest to największa zachowana tego typu średniowieczna budowla z cegły w Europie. Przewodnicy oprowadzali nas po Zamku Niskim, Średnim i Wysokim. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści o dawnym życiu zakonników. Dziewczyny szczególnie urzekła wystawa przepięknej biżuterii z bursztynu, natomiast chłopcy zainteresowani byli wystawą broni. Był też czas na zakup drobnych pamiątek. Po opuszczeniu zamku krzyżackiego udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s. Następnie wyruszyliśmy w drogę do Pelplina, gdzie zwiedzaliśmy przepiękną Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest najcenniejszym zabytkiem tego miasta. Zaliczana jest do najpiękniejszych i największych dzieł gotyku ceglanego w Polsce. W bazylice znajdują się 23 ołtarze rozmieszczone przy filarach i nawach bocznych. Mieliśmy również okazję zobaczyć relikwie naszego patrona- świętego Jana Pawła II, które znajdują się w katedrze od roku 2012. Po zwiedzaniu świątyni mieliśmy czas na krótką modlitwę oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń . Jesteśmy bogatsi o wiedzę, która przyda nam się na lekcjach historii, a liczne zdjęcia z wycieczki będą nam przypominały miło spędzony czas.
opracowała: K. Keszkowska
Ósmoklasiści zakończyli pracę z jednym z najważniejszych i najtrudniejszych tekstów. Na ostatnich lekcjach zmagali się z lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Dzielnie śledzili poszczególne wątki. Rozwikłali znaczenie tytułu. Odczytali szczegółowo Inwokację i Epilog utworu. Tropili oraz opisywali obyczaje szlacheckie. Śledzili zawikłane i niezwykłe losy Jacka Soplicy, a nawet przyglądali się strojom bohaterów. Podziwiali piękno języka oraz kunszt pisarski największego z polskich mistrzów słowa.
Na podsumowanie, pracując bardzo wytrwale, stworzyli grę, której akcja rozgrywa się w Soplicowie. Spolicopoly to przydatna przed sprawdzianem pomoc. Dzięki niej można uporządkować swoją wiedzę o akcji utworu oraz poszczególnych bohaterach. Jednak Spolicopoly to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Powstało sześć autorskich wersji gry. Można w nich spotkać pytania, ale również ciekawe wyzwania. Można powtórzyć przed sprawdzianem i nieźle się bawić.
Omawiając lekturę, piątoklasiści przenieśli się do czasów bez komputerów, Internetu oraz smartfonów. Okazało się jednak, że niegdyś również można było ciekawie się bawić i robić wiele niezwykłych rzeczy, a nade wszystko doświadczać relacji oraz nawiązywać fantastyczne przyjaźnie. Piątoklasiści ruszyli śladami Chłopców z Placu Broni. Podobnie do bohaterów podzielili się na drużyny. Każdej z nich wymyślili nazwę, okrzyk, znak rozpoznawczy i wyznaczyli przywódcę.
Okazało się, że podczas kolejnych lekcji na zespoły czekały nowe wyzwania. Pierwszym było zadanie ortograficzne w postaci dyktanda bieganego, opisującego losy węgierskich przyjaciół. Każda drużyna nie tylko ćwiczyła poprawną pisownię, ale także wykazała się niezwykłymi cechami podczas wykonywania ortograficznego wyzwania. W trakcie rywalizacji wyłonił się najszybszy zespół, najdokładniejszy, najbardziej zgrany oraz ten, który miał największą wolę walki. Kolejnego dnia drużyny opracowywały zadania do wspólnych podchodów. Powstawały własnoręcznie przygotowane krzyżówki o lekturze, zaszyfrowana opinia każdej z grup o książce, wymyślona zabawa z dawnych lat, dzięki której uczestnicy mogli się niemal przenieść w czasie. Piątoklasiści utrwalali informacje
o lekturze oraz przez wspólne działanie, mogli się poczuć jak bohaterowie książki Ferenca Molnara. Nasza sala gimnastyczna podczas podchodów przeobraziła się na chwilę w ogromne, wesołe i gwarne podwórko.
Jednak praca z tekstem to nie tylko wspaniała zabawa, ale również świetna okazja do szlifowania umiejętności pisarskich. Stworzyliśmy zaproszenie dla Boki na lekcję języka polskiego. Piątoklasiści w swoich drużynach zbierali także materiał o wybranym bohaterze książki, tworzyli plakaty, a następnie ćwiczyli umiejętność pisania charakterystyki. Znalazł się również czas na dyskusję oraz zastanowienie się nad tym, czy poznana przez nas opowieść mogła zakończyć się szczęśliwie. Każdy uczestnik naszych lekcji spróbował zmienić zakończenie powieści w niełatwej formie wypowiedzi, jaką jest niewątpliwie opowiadanie z dialogiem.
Możemy wspólnie stwierdzić, iż Chłopcy z Placu Broni to z całą pewnością książka, po którą warto sięgnąć. Świadczą o tym reklamy przygotowane również przed uczniów piątej klasy. Miło było obserwować ich zmagania. Możecie również je obejrzeć w naszej galerii.
Drodzy Uczniowie, zapraszamy do wspólnego sportowego świętowania Mikołajek, którego organizatorem jest nasz Szkolny Klub Sportowy Borowi.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsze dzieci naszej szkoły spotkały się w bibliotece, aby uczcić urodziny misia. Poznały historię pluszowego misia. Wysłuchały bajek czytanych przez starsze koleżanki i kolegę. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integracja uczniów z dziećmi młodszymi. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, które zostały dla nich przygotowane. Zapraszamy do fotorelacji: Dzień Pluszowego Misia.
Dnia 19 listopada 2022r. uczniowie klasy VI - Marta Smagorzewska, Paweł Wutrych, Amadeusz Przybylski oraz Mateusz Szamocki - wzięli udział w pierwszym spotkaniu etapu rejonowego Ligi Zadaniowej - konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs został objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych etapach matematycznych zmagań.
W czwartek 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym środowisku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. W organizację włączyły się wszystkie lokalne organizacje i instytucje: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie, Parafia pw. NSPJ w Legbądzie, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Legbąd, OSP w Legbądzie, OSP w Łosinach, KGW w Legbądzie, KGW w Łosinach, świetlice wiejskie w Legbądzie i Łosinach, Stowarzyszenie „Miłośnicy Legbąda i okolic”. Głównymi formami obchodów Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada było:
7 listopada uczniowie klas VI-VIII wybrali się na trzydniową szkolną wycieczkę do Warszawy, która została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia pn.: Poznaj Polskę. Wyjazd miał na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie poznawania ważnych dla każdego Polaka miejsc, tradycji, zabytków kultury i historii. W poniedziałek spotkaliśmy się o 5 rano przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do stolicy Polski. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od niezwykle ważnego obiektu dla uczestników wycieczki, mianowicie PGE Stadionu Narodowego. Wśród nas jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta w tym miejscu była spełnieniem marzeń. Podczas godzinnego zwiedzania poznaliśmy kulisy przygotowań do najważniejszych przedsięwzięć sportowych. Przewodnik oprowadził nas po strefie zawodniczej, pokazał szatnię reprezentacji Polski. Mieliśmy okazję, siedząc na trybunie VIP, zobaczyć jak przygotowywana jest murawa na najbliższe spotkanie Polska – Chile. Poznaliśmy zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów biało-czerwonych. Stadion, naprawdę robi wrażenie. Kolejnym punktem tego dnia było spotkanie z anią przewodnik, która oprowadziła nas po Ogrodziew Wilanowie. Przed wejściem widzieliśmy galerię obrazów. Pani Marta opowiedziała ciekawostki historyczne. Dowiedzieliśmy się, że Jan III Sobieski poślubił Marysienkę już trzy tygodnie po śmierci jej pierwszego męża. Ich miłość była bardzo trwała i silna. Ponadto Marysieńka urodziła czternaścioro dzieci. Następnie przeszliśmy na dziedziniec, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie na wyeksponowanym królewskim tronie. Główne wejście do ogrodów wiedzie przez kamienną pergolę, którą wita gości łacińskim cytatem „Ducite solicitae quam iucunda oblivia vitae”, zachęcającym, aby zapomnieć o codziennych zamartwieniach i poświęcić czas na odpoczynek w ogrodzie. Ogród Północny był miejscem w którym król Jan III uprawiał drzewa owocowe, warzywa oraz zioła. Później stał się ogrodem ozdobnym, w którym królują bukszpany, cisy oraz ozdobne trawniki. Następnie pojawiliśmy się w ogródzie barokowym, w którym króluje symetria i geometria. Znajdziemy tam liczne fontanny i pawilony ogrodowe, a także pomnik Jana Kochanowskiego czy Franciszka Karpińskiego. Prawdziwą ozdobą jest zegar słoneczny o trzech tarczach. Idealnym dopełnieniem jest zaprojektowany w stylu królewskim Ogród Różany, którego fundatorem jest firma Raffaello. Ponadto okres jesienno-zimowy można spędzić na zwiedzaniu Królewskich Ogrodów Światła - wystawy plenerowej, w ramach której tysiące kolorowych diod zostały ułożone w finezyjne kształty. Ogród olśniewa wieczorami swoją królewską magią. Poniedziałek był bardzo słonecznym i ciepłym dniem, jak na początek listopada. Dzięki temu mogliśmy spokojnie udać się na spacer do jednego z najpopularniejszych miejsc w Warszawie pełnego uroku oraz pięknych jesiennych barw. Spacer w promieniach jesiennego słońca odbyliśmy w Łazienkach Królewskich. Jesienna sceneria parku prezentowała się wyjątkowo, malownicze ścieżki wśród starodrzewu i przebiegającymi wiewiórkami, stworzyły niepowtarzalny klimat. Stamtąd wyruszyliśmy w dalszą drogę, by zwiedzić Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Wielu z nas kojarzyło to miejsce z transmisji telewizyjnych przedstawiających uroczystą zmianę warty, nam udało się podczas niej uczestniczyć. Warta przy Grobie Nieznanego Żołnierza pełniona jest przez całą dobę, na straży zawsze stoi dwóch żołnierzy. Zmiana nastąpiła o 15.00. Następnie przemaszerowaliśmy pod Pałac Prezydencki, który jest największym tego typu obiektem w Warszawie. Poszliśmy również pod kolumnę Zygmunta, tutaj Pani Marta opowiedziała nam o ciekawostkach, które będą nam się kojarzyć ponieważ: pomnik odsłonięto 1644 roku, Zygmunt III Waza był 44 królem, o czym można przeczytać (po łacinie) na tablicy, Zygmunt III Waza panował 44 lata, kolumna została wysadzona w powietrze tylko raz w czasie Powstania – 1944 rok! Dzisiaj mierzy 22 metry, czyli połowę z 44. Kolejnym ważnym punktem dla naszej historii był Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia dzieci powyżej 14 roku życia, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim, przydzielano im różne funkcje, chociażby kurierów, pomocników czy sanitariuszy. Podczas przemarszu na Stare Miasto, byliśmy świadkami kręcenia sceny do filmu „Dziewczynka z zapałkami”. Na Starym Mieście usłyszeliśmy ciekawostki na temat Pomnika Syreny i Dzwonu na Kanonii, który spełnia sekretne życzenia. Ostatnim miejscem dzisiejszych wędrówek i poznawania historii było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj w chwilach refleksji poznaliśmy dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Miejsce to opowiedziało nam historię powstania we wszystkich aspektach i przekazało jego sens. Wieczorem udaliśmy się do hotelu Ibis przy ul. Zagórnej 1, aby się zakwaterować, zjeść obiadokolację i odpocząć. Każdy z nas otrzymał karty do pokoju, którymi otwieraliśmy drzwi. Nie mogliśmy o nich zapomnieć, inaczej nie weszlibyśmy do pokoju. We wtorek na śniadanie zjeżdżaliśmy windą. Był stół szwedzki, różnego rodzaju szynki, nabiał, naleśniki, sok, napoje gorące. Każdy mógł zjeść to na co miał ochotę. O godzinie 10 wyjechaliśmy pod Zamek Królewski. Zwiedzając zamkowe komnaty, naszą uwagę przykuła Sala Tronowa z królewskim tronem. Ciekawostką były również królewskie apartamenty, wyobraziliśmy sobie, jak mieszkał król, jakie miał meble, gdzie spał. Ważnym miejscem była Sala Senatorska, w której w 1971 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja. Mogliśmy podziwiać mistrzowskie obrazy wykonane przez wielkiego malarza Jana Matejkę. Wielkość, niezwykłe pamiątki, dzieła sztuki, wspaniała architektura wywarły na nas ogromne wrażenie. Potem mieliśmy czas na odpoczynek pod kolumną Zygmunta, był czas na przekąski z MC Donalda czy pamiątki. Około godziny 14 udaliśmy się do Wilanowa by zwiedzić tam Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz zobaczyć wielkość Bazyliki Opatrzności Bożej. Ekspozycja mieściła się na 26 metrze, pod kopułą Świątyni. Wystawa opowiadała historię dwóch patronów muzeum i ukazywała różne wątki historyczne ważne dla Kościoła i Polski. To realistyczne spotkanie z naszym patronem, który opowiadał o swoim dzieciństwie, rodzinie, przyjaciołach, powołaniu i drodze w Kościele. Cytaty i filmy pozwoliły nam przypomnieć ważne wydarzenia. Inspirującą ekspozycją była część łodzi, w której usiedliśmy. Przewodniczka wspomniała, że symbolizuje ona i przypomina kto jest głównym sternikiem łodzi Piotrowej dla nas, dla Kościoła. W hotelu czekał na nas posiłek, po którym udaliśmy się do Złotych Tarasów do Multikina na ekranizację filmu Listy do M 5. Ostatni dzień w Warszawie spędziliśmy na inspirowaniu się do nauki poprzez doświadczenia, zadawanie pytań, poszukiwanie odpowiedzi czy obserwację. Czas w Centrum Nauki Kopernik zakończyliśmy filmem pt.: Jesteśmy astronomami, poprzez który odkrywaliśmy nowe miejsca w Kosmosie, obserwowaliśmy niebo. Około godziny 14.00 ruszyliśmy w podróż powrotną do Legbąda. Nasz przygoda zakończyła się o 21.00. Nasza trzydniowa wycieczka była dobrą lekcją historii oraz nauką przeplatana dobrą zabawą przez co z trudem żegnaliśmy się ze stolicą. Pomimo zmęczenia i oszołomienia natłokiem wrażeń jesteśmy bardzo zadowoleni. Zapraszamy do fotorelacji: Wycieczka do Warszawy.
3 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszoklasistę. W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć rodziców i bliskich dzieci z klasy I. Uczniowie z klasy I we współpracy z klasą II przygotowali piękną akademię. We wzniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego odbyło się Ślubowanie oraz Pasowanie na Ucznia klasy I - dzieci oficjalnie stały się uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i upominki oraz udali się na poczęstunek wraz z bliskimi. Gratulujemy Pierwszoklasistom!
Zapraszamy do fotorelacji: Pasowanie na Pierwszoklasistów.
26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach programu „Poznaj Polskę” wyruszyli na wycieczkę do Biskupina. W programie wycieczki uczniów klas I-III znalazło się między innymi zwiedzanie z przewodnikiem grodu - Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Na terenie muzeum dzieci wzięły udział w zajęciach rękodzielniczych pn. Warsztaty wyrobu paciorków, podczas których samodzielnie wykonały ozdoby i mogły zabrać je na pamiątkę. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, gdzie miały okazję podziwiać stare parowozy i wagoniki. Kolejnym punktem programu było przejście ruinami zamku Diabła Weneckiego, na terenie którego dzieci podziwiały ogromne maszyny oblężnicze. Na zakończenie uczestnicy przejechali 5km trasę kolejką wąskotorową do Żnina, gdzie zjedli smaczny posiłek w McDonald’s i udali się w drogę powrotną do domu. Zapraszamy do fotorelacji: Wycieczka do Biskupina i Wenecji.
24 października odbył się w naszej szkole kiermasz przygotowanych przez dzieci oraz ich rodziców słodkości, kanapek i lemoniady. Nie zabrakło także, cieszącej się największym zainteresowaniem, loterii fantowej. Celem kiermaszu było wsparcie chorej na SMA 17-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. W czasie akcji zebrano 2023,50 zł. Cała kwota została przekazana na leczenie dziewczynki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę.
Jednocześnie informujemy, że w nadal możemy pomagać dziewczynce, dostarczając do szkoły plastikowe nakrętki.
19 października 2022r. uczniowie naszej szkoły dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach programu „Poznaj Polskę" wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. W programie zwiedzania uczniów klas I-III znalazło się Stare Miasto z fontanną Neptuna, Muzeum Bursztynu będące jednym z oddziałów Muzeum Gdańska oraz Westerplatte, które wzbudziło najwięcej emocji. Przeszliśmy historycznym szlakiem, na którym widzieliśmy pozostałości po bunkrach, koszarach, wartowni i składach amunicji. Przyjrzeliśmy się trwającym pracom archeologicznym, mającym na celu wykonanie Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego, na którym zostaną złożone szczątki obrońców Westerplatte wraz z majorem Henrykiem Sucharskim. Odnaleźliśmy tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II i przypomnięliśmy słowa wypowiedziane w tym miejscu przez naszego patrona. Na półwysep dotarliśmy "Perłą". Podczas rejsu zobaczyliśmy Twierdzę Wisłoujście oraz ogromne statki, kontenerowce, promy i jachty. Na pokładzie mięliśmy okazje pośpiewać szanty. Na zakończenie uczestnicy wycieczki zjedli smaczny posiłek w McDonalds i udali się w drogę powrotną do domu. Zapraszamy do fotorelacji Wycieczka do Gdańska.
B. B.
Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapów rejonowych Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennica klasy VIII - Weronika Szczepańska - wykazała się ponadprogramową wiedzą w Konkursie przedmiotowym z matematyki, zaś uczennica klasy VI - Sonja Heberer - odniosła sukces w Konkursie przedmiotowym z języka niemieckiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursów!