• Uwaga - koniec zajęć i odwóz wcześniej

  ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W OSTATNIM TYGODNIU NAUKI

  roku szkolnego 2017/2018

  • Zajęcia w klasach I – VII będą kończyły się wcześniej:

  Dzień tygodnia

  Data

  Godzina zakończenia zajęć

  poniedziałek

  wtorek

  18.06.2018

  19.06.2018

  1240

  środa

  czwartek

  20.06.2018

  21.06.2018

  1140

   

  Piątek – zakończenie roku szkolnego:

   

  • 7.15 – Msza św.
  • ok. 8.15 – uroczystość w szkole

   

  22.06.2018

  ok. godz. 1000

   

  • ODWÓZ DZIECI AUTOBUSEM SZKOLNYM W DNIACH: od 18.06.2018 r. do 22.06.2018 r.

   

  Dzień tygodnia

  Data

  Godzina

  Kierunek odwozu

   

  poniedziałek, wtorek

  18.06.2018

  19.06.2018

  1245

  Łosiny

  środa, czwartek

  20.06.2018

  21.06.2018

  1145

  Łosiny, Rzepiczna, Biała

  piątek

  22.06.2018

  ok. godz. 1000

  Łosiny, Rzepiczna, Biała

   

   

 • Spotkanie z psychologiem dziecięcym

  SZANOWNI RODZICE!

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z psychologiem dziecięcym

  panią Beatą Czapiewską.

  Temat  spotkania:

  "W ucieczce od tabletu, czyli jak spędzać czas wolny z dziećmi".

  Dnia 11 czerwca 2018 r. (poniedziałek) o 11.45 w sali punktu przedszkolnego.

 • 18 maja 2018 r., w dniu urodzin naszego Patrona, obchodziliśmy Święto Szkoły. Kto był - ten wie, jak było miło i uroczyście. Kto nie był - zaprraszamy do albumu fotograficznego.

 • Święto Szkoły

  Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogiczncych                                       i uczniów na Święto Szkoły w dniu 18 maja 2018 roku (piątek).

  Przebieg uroczystości:   

  • 7.45 wyjście do kościoła
  • 8.00 msza św.
  • 9.30 uroczystość w sali gimnastycznej
  • 10.45 wspólny poczęstunek
  • 11.20 odwóz uczniów (Biała - Rzepiczna + Łosiny szkolnym autobusem)
 • W piątek 4 maja 2018 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę autokarową do Będomina i Kościerzyny. Zwiedzaliśmy tam Muzeum Hymnu Narodowego i Muzeum Kolejnictwa. W muzeum, pani przewodnik opowiadała o autorze Mazurka Dąbrowskiego - Józefie Wybickim i o jego rodzinie. Mama Józefa Wybickiego miała na imię Konstancja, tak samo jak koleżanka z naszej klasy. Dowiedzieliśmy się także, że Józef Wybicki miał bardzo dużą rodzinę - siedem sióstr i jednego brata . W muzeum posłuchaliśmy Hymnu Narodowego. Okazało się, że w oryginale hymn miał aż 6 zwrotek. Zwiedzaliśmy także dworek a w nim umeblowane pokoje, w których znajdowały się różne zabytkowe rzeczy. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach wykonywania papieru czerpanego. Niektórzy mogli zrobić samodzielnie taki papier. Opuszczając muzeum zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy polskich symbolach narodowych. Kolejne zwiedzane przez nas miejsce to Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Mogliśmy tam podziwiać różne lokomotywy i pociągi. Dużą atrakcją była  przejażdżka drezyną. Zobaczyliśmy ciekawą makietę z jeżdżącym pociągiem i wystraszyliśmy się w wagonie sanitarnym, w którym znajdował się manekin rannego żołnierza. Na zakończenie kupiliśmy pamiątki i pyszne lody, a następnie zadowoleni wróciliśmy do Legbąda.

  Aleksandra Borowicka kl. III

 • Zapraszamy na zebrania

  W dniach 15 - 16 maja odbędą się

  zebrania rodziców z wychowawcami klas

  HARMONOGRAM ZEBRAŃ

  15.05.2018 WTOREK

  16.15 klasa VII

  16.30 klasa V

  17.00 klasa VI

  17.15 klasa  IV

  16.05.2018 ŚRODA

  16.15 klasa III

  16.30 punkt przedszkolny

  .16.45 klasa II

  17.00 klasa I

  Zebranie Rodziców oddziału przedszkolnego odbyło się 27 kwietnia 2018 r.

  ZAPRASZAMY

  Barbara Drewczyńska

  Dyrektor Szkoły

 • W  środę  18 kwietnia 2018 roku byliśmy na wycieczce w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi.

  Zwiedzaliśmy różne pomieszczenia, nawet pokój przesłuchań dla dzieci, w którym było lustro weneckie. Byliśmy w sali konferencyjnej, pokoju zatrzymań, celi oraz w pomieszczeniach biurowych. Pan policjant pokazywał również sztuczki z psem policyjnym. Po zakończonej wizycie w Komendzie poszliśmy na spacer po Tucholi. Podczas spaceru zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku św. Małgorzaty, która jest patronką Tucholi. Na zakończenie wycieczki poszliśmy na pyszne lody, po których wróciliśmy do Legbąda autobusem szkolnym.

  Wycieczka do Tucholi była bardzo ciekawa.

                                                                                                                   Konstancja Metlicka klasa III

 • W roku 2018 obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Apel z okazji ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja przypomniał czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i trzech zaborców. Wydarzenie to zapoczątkowało wspaniałe dzieje Polski zmierzające do wolności. Dziękujemy paniom przygotowującym dzieci -  Ewelinie Gwizdale i Ewie Warszewskiej oraz wspaniałym aktorom - uczniom klas IV - VII. Zapraszamy do albumu.

 • Dnia 19 kwietnia 2018 r. grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Tucholi. Na miejscu odwiedziły piekarnię PSS SPOŁEM. Poznały etapy wypiekania chleba i specyfikę zawodu piekarza. Miały okazję zobaczyć urządzenia potrzebne do wypieku chleba i bułek. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani świeżo wypieczonymi bułeczkami. Następnie odwiedziliśmy Laboratorium Analityczne i Oczyszczalnię Ścieków PK w Tucholi. Tam dzieci dowiedziały się, jak przebiega proces oczyszczania ścieków. W laboratorium przedszkolaki mieli okazję obejrzeć pod mikroskopem bakterie żyjące w ściekach. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, dlatego udaliśmy się na tucholski rynek, gdzie zjedliśmy lody.
  Dziękujemy piekarzom, pracownikom laboratorium i oczyszczalni ścieków za umożliwienie nam wizyty ich miejscach pracy. J

 • Dnia 17 kwietnia 2018 r. najmłodsze dzieci naszej szkoły uczestniczyły w rozgrywkach sportowych pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo” – IV edycji. Organizatorem tej olimpiady było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż oraz Szkoła Podstawowa w Raciążu. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej oraz integracji przedszkolaków z punktów przedszkolnych w gminie Tuchola. Reprezentacja naszego punktu przedszkolnego zmagała się w licznych konkurencjach. Startowały również panie wychowawczynie. Ostatecznie pokonaliśmy naszych rywali i zdobyliśmy puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Dzieci otrzymały również medale i nagrodę rzeczową dla przedszkola. Wszyscy świetnie się bawili co widać na załączonych fotografiach…

  M.W.

 • ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

  W TERMINIE: 30.04. (pon.) – 4.05.2018 r. (piątek)

  30.04.2018 r. (pon.) – normalne zajęcia szkolne

  1.05.2018 r. (wt.) – Święto Pracy (dzień wolny)

  2.05.2018 r. (śr.) – dzień wolny od zajęć

  3.05.2018 r. (czw.) – Święto Konstytucji 3 Maja (dzień wolny)

  4.05.2018 r. (piątek) – normalne zajęcia szkolne

 • Serdecznie zapraszamy do udziału od 18 kwietnia 2018 r.

 • 11 kwietnia 2018r. o godz. 7:30 rozpoczęła się wielka przygoda klas I-III. Tego dnia wyruszyliśmy do Bydgoszczy na wystawę klocków Lego i do kina. W kinie mieliśmy zapoznać się z etapami powstawania filmu oraz obejrzeć produkcję animowaną pod tytułem „Luis i obcy”. Długo jechaliśmy autokarem, ale było warto.  

  Na wystawie klocków Lego było wspaniale. W dużym pokoju i w ogromnych gablotach znajdowały się klocki Lego ułożone w postaci z bajek, sportowców i wiele innych…

  Można było z klocków tworzyć wspaniałe obrazki. Kilka osób kupiło pamiątki zrobione z Lego.

  Po zabawie poszliśmy coś zjeść, a następnie poszliśmy do kina na lekcje i  film. Film  opowiadał o chłopcu, który nie miał matki a jego ojciec o niego nie dbał i Luis czuł się samotny. Pewnego dnia nasz bohater spotyka kosmitów i chce z nimi odlecieć w kosmos. Jednak ostatecznie zostaje ze swoim ojcem, który zrozumiał, że poświęcał chłopcu zbyt mało czasu.

  Po filmie  wróciliśmy do domu. Nigdy nie zapomnę tej wycieczki.  

  Wiktoria Trawicka klasa III

 • Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Razem z naszą klasą pojechali uczniowie klasy piątej i szóstej.  Jechaliśmy autobusem, który mógł zabrać pięćdziesiąt jeden osób. Spod szkoły wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Siedziałam z Moniką. Najpierw pojechaliśmy na wystawę klocków Lego. Naprawdę podobała mi się wystawa. Potem poszliśmy do centrum zabawy. Ułożyłam tygrysa z klocków, ale potem niestety musieliśmy iść. Pani powiedziała, że wystarczy nam czasu, żeby coś zjeść. Udaliśmy się schodami na górę do KFC i McDonald's oraz Burger Kinga. 

  Gdy zjedliśmy, pojechaliśmy do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Przed wejściem do muzeum pani Milczewska zaprowadziła nas nad Brdę, zobaczyliśmy figurę linoskoczka nad rzeką. Odwiedziliśmy też Most Zakochanych, przeszliśmy najwęższą ulicą w Bydgoszczy.

  O 13.00 weszliśmy do Muzem Mydła i Historii Brudu. Najpierw robiliśmy własnoręcznie mydło. W muzeum dowiedziałam się, że pierwsze mydło zostało wyprodukowane okołu dwustu lat temu, a pierwszym proszkiem do prania był Persil wyprodukowany w fabryce w Bydgoszczy. 

  Z muzeum wyszliśmy z własnymi mydełkami i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. 

  Emilia Glazer kl. IV

 • Drzwi otwarte

  Dnia 10 kwietnia 2018 r. w godzinach 16.00 - 17.00 w szkole odbędą się "drzwi otwarte". 

 • Kto nie był - niech żałuje. Obejrzeć jedynie może fotografie w albumie. 

 • 28 marca 2018 r. ostatniego dnia przed przerwą świąteczną spożywaliśmy wspólnie tradycyjne śniadanie wielkanocne. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej i zgromadziła  całą społeczność szkolną - uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Radę Rodziców.

  W przygotowania do naszej uroczystości aktywnie włączyli się rodzice, przygotowując z dziećmi  smakowite wielkanocne potrawy, za które serdecznie dziękujemy.      B.B.

 • Dnia 28.03.2018 roku najmłodsze dzieci naszej szkoły wybrały się na poszukiwania wielkanocnego zajączka. Niespodzianki od zajączka ukryte były pod drzewami w pobliskim lesie. Dzieci bez problemu odnalazły upominki, a samym poszukiwaniem były bardzo podekscytowane. Głośnym okrzykiem podziękowały zajączkowi wielkanocnemu i z uśmiechami wróciły do szkoły, gdzie czekało pyszne wielkanocne śniadanko.

 • Artyści z Filharmonii Pomorskiej zachwycili nas ponownie. 26 marca 2018 r. wysłuchaliśmy koncertu pt. "Muzyczne pisanki, czyli Wielkanoc na Kujawach". Nie byłeś - zajrzyj do albumu.

 • „W poszukiwaniu wiosny” - pod takim tytułem 24 marca odbył się Rajd Nordic Walking w Legbądzie.  Jest to cykliczna impreza mająca na celu aktywizację lokalnej społeczności oraz promowanie nawyków prozdrowotnych przez całe rodziny. Uczestnicy rajdu do przejścia mieli jedenastokilometrową trasę    pod wodzą zdobywczyni Mistrzostwa Pucharu Świata w Nordic Walking – panią Justyną Zawiszewską. Trasa biegała przez malownicze okolice Legbąda. Podczas marszu z kijkami można było nie tylko dotlenić się w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, ale również zauważyć pierwsze nieśmiałe oznaki nadchodzącej nowej pory roku: klucze ptaków oraz usłyszeć ich śpiew w leśnym zaciszu.

  Na starcie rajdu stawiło się 25 uczestników między innymi z Tucholi, Rzepicznej, Czerska, Łosin, Niwek oraz Legbąda. Po krótkiej rozgrzewce prowadzonej przez mistrzynię Justynę oraz nauce poprawnej techniki chodzenia z kijkami przyszedł czas na start. Podczas marszu nie liczył się czas, ale wspólnie spędzone chwile społeczności lokalnej podczas aktywnego wypoczynku. Po dotarciu do mety na uczestników czekało kilka niespodzianek. Ognisko z kiełbaskami, ciepłe napoje oraz słodkości to było to, na co czekali zmęczeni uczestnicy rajdu. Wszyscy uczniowie szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II otrzymali skromne upominki, a dodatkowo nagrodzeni zostali w różnych kategoriach. Państwo Szamoccy oraz Długowscy jako najliczniejsza rodzina uczestnicząca w rajdzie, gdyż priorytetem imprezy była aktywizacja całych rodzin. Czekała również nagroda dla najmłodszego, najstarszej oraz najstarszego uczestnika. Nagrodę dla absolwenta szkoły otrzymał Adam Singer. Właśnie Adam był najmilszą niespodzianką tegorocznej edycji Rajdu Nordic Walking, a raczej jego talent. Podczas ogniska zaprezentował krótki koncert gry na akordeonie. Biesiada przy ognisku oraz dźwiękach akordeonu nie miała końca.

  Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie, UKS „Borowi” Legbąd przy dofinansowaniu ze środków Gminy Tuchola.

  To dzięki Gminie mogliśmy wspólnie, aktywnie w gronie rodzinnym i społeczności lokalnej spędzić czas wolny. Uczestnicy już z niecierpliwością czekają na kolejna edycję Rajdu
   „W poszukiwaniu wiosny”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć