• 20 września 2017 r. najmłodsze dzieci naszej szkoły świętowały „Dzień Przedszkolaka”. Ten dzień upłynął w wesołej atmosferze, podczas zabaw sportowych i zabaw przy muzyce. Oczywiście były słodkie babeczki upieczone przez nasze mamy. Zdmuchiwaliśmy świeczki, składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy „Sto lat”, również w języku angielskim. Radości było co niemiara. Zobaczcie w albumie sami.

  Naszym przedszkolakom życzymy dużo uśmiechu i radości.

  M.W.

 • 9 września 2017 r. odbył się trzeci zjazd absolwentów naszej szkoły. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Harmonogram zebrań rodziców - zapraszamy

  SZANOWNI RODZICE!

  W dniach: 19 – 21 września 2017 r. odbędą się

                                                                                                                            ZEBRANIA RODZICÓW                        

   

  Z WYCHOWAWCAMI KLAS

   

   

  HARMONOGRAM  ZEBRAŃ:

   

  Dzień

  Godzina

  Klasa

   

  wtorek

  19.09.2017r.

  17.00

  I

   

   

  środa

    20.09.2017r.

  16.15

  III

   

  16.30

  punkt przedszkolny

   

   

   

   

   

  czwartek

   21.09.2017 r.

   

  16.15

  oddział przedszkolny (kl.0)

  VI

   

  16.30

  VII

   

   

  16.45

  II

   

  V

   

  17.00

  IV

   

   

 • Zapraszamy do zapoznania się z "Ogólnymi warunkami ubezpieczenia" w nowym roku szkolnym.

 •  

   

  Do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie dotarła pomoc w formie wyprawki szkolnej od Zarządu i Pracowników Urzędu Transportu Kolejowego z Warszawy. W ostatnich dniach sierpnia szkołę odwiedziła grupa pracowników z Prezesem Ignacym Górą i Dyrektorem Generalnym Radosławem Pacewiczem, która przekazała potrzebującym zebrane przybory, między innymi: zeszyty, plecaki, bloki, długopisy, piórniki, ołówki, kredki.

  Cała społeczność szkolna, w szczególności uczniowie i rodzice pragną serdecznie podziękować Zarządowi i Pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie za wielki odruch serca i bezinteresowną pomoc.

                                                                                                Dyrektor Szkoły

                  Barbara Drewczyńska

 • Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się dnia 4 września 2017 r.  Cała społeczność szkolna z radością powitała pierwszy szkolny dzwonek.

   

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 już za nami. Zapraszamy do albumu.

 • Dzień Dziecka w klasie IV 1 czerwca 2017 r.

  Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasie IV postanowiliśmy spędzić bardzo aktywnie. Wspólnie z wychowawczynią zorganizowaliśmy klasowy marsz na orientację. Rodzice na trasie marszu przygotowali biesiadę przy ognisku. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy panią Karolinę Redlarską. Nasza pani przygotowała zadania na trasę oraz mapy, według których mieliśmy pod opieką pań dotrzeć do dwóch wytyczonych celów: Rezerwatu Przyrody Jeziorka Kozie oraz miejsca naszej biesiady. Na trasie marszu skorzystaliśmy również z pomocy leśniczego Leśnictwa Legbąd. Jedno z zadań polegało na podaniu właściwej nazwy rośliny rosnącej na naszych terenach leśnych. Pan leśniczy potwierdził naszą klasyfikację. 

  Mieliśmy również lekcję przyrody, którą poprowadził leśniczy Leśnictwa Woziwoda. Lekcja dotyczyła charakterystyki Jeziorek Kozich i roślinności tam występującej. Między innymi widzieliśmy roślinę o nazwie rosiczka, która jest unikatowa na tych terenach. Poznaliśmy też szczegóły uprawy leśnej – dowiedzieliśmy się, jak powstaje nowy las.

  Po spotkaniu z leśniczym kontynuowaliśmy marsz na orientację. Zgodnie z mapą dotarliśmy do miejsca, w którym zaplanowana była biesiada. Rodzice klasowego kolegi zaprosili nas na swoją posesję. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Jackowi Tetzlaff za wspaniały poczęstunek przy ognisku. Wyprawa była wspaniałą lekcją. Uczyliśmy się pracy z mapą, jak się poruszać w terenie. Poznaliśmy rezerwat położony blisko naszej szkoły. Byliśmy aktywni fizycznie. Sensownie i przyjemnie spędziliśmy dzień.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia i zapraszamy do albumu fotograficznego.

                                                                                                                             Uczniowie klasy IV

 • Uwaga! Zapraszamy do współpracy! Pomóżcie opracować kryteria oceny z zachowania.

  Drodzy Rodzice! Szanowni Nauczyciele! Mili Uczniowie!                                                                  

  Opracowujemy nowe kryteria oceny z zachowania. Prosimy o zapoznanie się z poniższą propozycją tych kryteriów oraz wnoszenie swoich uwag i pomysłów do dnia 12 sierpnia 2017 r.  Uwagi i pomysły dotyczące zmian w propozycji można przesyłać na adres e-mail: izakaluzna@interia.eu lub dostarczyć w formie papierowej do kancelarii szkoły.

  Poniżej znajduje się dokument w dwóch formach::

  w PDF Kryteria_oceny_z_zachowania_-_propozycja.pdf                                                                                  

   do edycji (możliwość dokonywania i zapisu swoich zmian) Kryteria_oceny_z_zachowania_-_propozycja.docx

  Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za pomoc.

 • W dniach od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do stolicy Polski.

  Z ogromnym zainteresowaniem wykonywali doświadczenia w Centrum Nauki „Kopernik”. Poznali tajemniczy świat filmu w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - tam wykonywali charakteryzacje oraz  zwiedzili plan niezwykłego filmu pt. „Karbala”.

  Historię oręża poznali w Muzeum Wojska Polskiego. W Muzeum Fryderyka Chopina przybliżyli sobie sylwetkę polskiego kompozytora. Spacerowali po Łazienkach Warszawskich oraz podziwiali piękno Zamku Królewskiego.

  Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po Krakowskim Przedmieściu opowiadając o ciekawych miejscach. Uczniowie mogli oddać cześć Polakom walczącym za Ojczyznę przy  Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedzili Belweder, a także Uniwersytet Warszawski.

  Odwiedzając klasztor franciszkanów w Niepokalanowie dzieci poznały życiorys świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

  Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń. Wspominać ją będą oglądając fotografie.

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 r. odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 r. 

  O godz.7.30 rozpoczęcie uroczystości w sali gimnastycznej naszej szkoły,.

  ok. godz. 9.00 zakończenie uroczystości, 

  ok. godz. 10.00 odwóz uczniów dojeżdżających - razem autobusem szkolnym kierunki Łosiny,           Rzepiczna i Biała.

   

 • W Punkcie Przedszkolnym świętowaliśmy „Dzień Mamy i Taty” oraz żegnaliśmy starszaków. Dzieci zaprezentowały się podczas  przedstawienia. Przed swoimi rodzicami recytowały wierszyki i tańczyły. Wszystkim gościom wręczono upominki przygotowane przez pociechy z niewielką pomocą wychowawczyń. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały książeczki i dyplomy za całoroczną wspólną zabawę. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych fotografiach… .

  M.W.

 • Strój galowy mam gotowy:

  Eleganckie z kantem spodnie

  Czarne albo  granatowe.

  Zaś koszula śnieżnobiała

  Będzie stroju dopełniała. 

  Koleżanki moje ładnie się wystroją 

  W czarne lub granatowe

  Piękne sukieneczki

  Lub śliczne spódniczki.

  Bluzeczki wytworne koloru białego

  Dopełnią wyglądu stroju galowego.

  Zbliża się koniec roku szkolnego, więc znowu myślimy o uświetnieniu uroczystości odpowiednim strojem. W co się ubrać? Podpowiedzą nam fotografie.

   

 • Nasza szkoła po raz drugi zorganizowała zbiórkę elektroodpadów w ramach ogólnopolskiego programu "Moje miasto bez elektrośmieci". Zbiórka trwała od 15 maja do 1 czerwca 2017 roku. Zebraliśmy 951 kg. Za uzyskane punkty szkoła otrzyma pomoce dydaktyczne, które ułatwią dzieciom naukę.

  E.G.

 •       7 czerwca 2017 nasi reprezentanci wybrali się do Łochowa (gm. Białe Błota) na rozgrywki piłkarskie. W grupie spotkaliśmy się z ZS Skępem oraz SP Brodnicą. Obydwa mecze przegraliśmy, ale zdobyliśmy kolejne doświadczenie meczowe. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w półfinałach.

  Graliśmy w składzie: Maciej Lepak (kapitan), Szymon Łącki (bramkarz), Jan Lepak, Bartosz Wesołowski, Marce Lenz, Michał Hoffmann, Hubert Kiełpiński.

  K.R.

 •        W poniedziałkowe popołudnie 5 czerwca 2017 r. przy obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście odbył się sparing piłkarski uczniów naszej szkoły z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Wolej z Tucholi. Chłopcy grali dwie połowy po 25 minut. Mecz okazał się świetnym sprawdzianem przed półfinałem kujawsko – pomorskiej ligi orlika, zwyciężyliśmy 10:3.

  Graliśmy w składzie: Maciej Lepak (kapitan), Szymon Łącki (bramkarz), Jan Lepak, Bartosz Wesołowski, Marce Lenz, Michał Hoffmann, Hubert Kiełpiński.

  K.R.

 •        2 czerwca 2017 r. uczeń klasy VI - Leszek Wegner reprezentował naszą szkołę oraz gminę Tuchola
  w igrzyskach powiatowych w konkurencji skok w dal. Leszek uzyskał najlepszy swój wynik życiowy w tej konkurencji – skoczył na odległość 4,73 m  i zajął II miejsce w tych zawodach.

  Oprócz startu indywidualnego Leszek miał okazję poznać młodych wybitnych sportowców: Karolinę Urban i Dawida Wegner.

  Karolina Urban mieszkanka powiatu tucholskiego, pochodząca z Cekcyna, lekkoatletka, startujące w klubie SKLA Sopot, w ubiegłym roku uzyskała tytułu Mistrza Polski Juniorek w rzucie dyskiem i zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą. W pierwszym tegorocznym starcie w minioną sobotę rzuciła dyskiem na odległość 52,50 m. Wynik ten jest przepustką do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Grosseto we Włoszech w dniach 20 – 23 lipca. Dawid Wegner, lekkoatleta, zawodnik LUKS START Nakło, rzuca oszczepem. Zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata U 18, które od 12 do 16 lipca odbywać się będą w Kenii. Kto wie jaka przyszłość przed Leszkiem…

  K.R.

 • Najmłodsze dzieci nasze szkoły w tym radosnym dniu obejrzały przedstawienie pacynkowe pt. „Jaś i Małgosia” w nowoczesnej wersji. Teatrzyk przygotowały mamy dzieci z punktu. Za tak wspaniały występ serdecznie dziękujemy. Były słodkości, wspólne tańce i zabawy oraz smaczne kiełbaski z ogniska. Tu fotografie.

  M.W.

 • 0.   W poniedziałek 29 maja wybraliśmy do Tucholi na zawody pn.: II Bieg po zdrowie, które organizowane były przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną pod patronatem Burmistrza Tucholi. Osiemnaścioro reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w tym biegu. Ze złotym krążkiem wrócili:

  Marcel Lenz – bieg na dystansie 500 m

  Kacper Glazer – bieg na dystansie 600 m

  K.R.

 • Finał Miejski XXXIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych

  Jesienno – wiosenne zmagania lekkoatletyczne podsumowano 25 maja na stadionie miejskim w Tucholi. Wśród naszych uczniów na wyróżnienie zasługują:
  II miejsce Klaudia Glazer – bieg na dystansie 600 m
  I miejsce Daria Pałubicka – bieg na dystansie 600 m
  I miejsce Klaudiusz Drążek – skok w dal 
  I miejsce Kacper Adrych – rzut piłeczką palantową
  III miejsce Szymon Kiełpiński – bieg na dystansie 1000 m
  II miejsce Anna Krenska – bieg na dystansie 600 m
  III miejsce Kacper Glazer – skok w dal
  II miejsce Leszek Wegner – skok w dal
  Na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w dniach 16 - 18.06.2017 przy obiektach AZS w Łodzi z naszej szkoły awans uzyskali:
  1.    Kacper Adrych
  2.    Klaudiusz Drążek
  3.    Leszek Wegner

  K.R.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć