• Dzień Dziecka w klasie IV 1 czerwca 2017 r.

  Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasie IV postanowiliśmy spędzić bardzo aktywnie. Wspólnie z wychowawczynią zorganizowaliśmy klasowy marsz na orientację. Rodzice na trasie marszu przygotowali biesiadę przy ognisku. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy panią Karolinę Redlarską. Nasza pani przygotowała zadania na trasę oraz mapy, według których mieliśmy pod opieką pań dotrzeć do dwóch wytyczonych celów: Rezerwatu Przyrody Jeziorka Kozie oraz miejsca naszej biesiady. Na trasie marszu skorzystaliśmy również z pomocy leśniczego Leśnictwa Legbąd. Jedno z zadań polegało na podaniu właściwej nazwy rośliny rosnącej na naszych terenach leśnych. Pan leśniczy potwierdził naszą klasyfikację. 

  Mieliśmy również lekcję przyrody, którą poprowadził leśniczy Leśnictwa Woziwoda. Lekcja dotyczyła charakterystyki Jeziorek Kozich i roślinności tam występującej. Między innymi widzieliśmy roślinę o nazwie rosiczka, która jest unikatowa na tych terenach. Poznaliśmy też szczegóły uprawy leśnej – dowiedzieliśmy się, jak powstaje nowy las.

  Po spotkaniu z leśniczym kontynuowaliśmy marsz na orientację. Zgodnie z mapą dotarliśmy do miejsca, w którym zaplanowana była biesiada. Rodzice klasowego kolegi zaprosili nas na swoją posesję. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Jackowi Tetzlaff za wspaniały poczęstunek przy ognisku. Wyprawa była wspaniałą lekcją. Uczyliśmy się pracy z mapą, jak się poruszać w terenie. Poznaliśmy rezerwat położony blisko naszej szkoły. Byliśmy aktywni fizycznie. Sensownie i przyjemnie spędziliśmy dzień.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia i zapraszamy do albumu fotograficznego.

                                                                                                                             Uczniowie klasy IV

 • Uwaga! Zapraszamy do współpracy! Pomóżcie opracować kryteria oceny z zachowania.

  Drodzy Rodzice! Szanowni Nauczyciele! Mili Uczniowie!                                                                  

  Opracowujemy nowe kryteria oceny z zachowania. Prosimy o zapoznanie się z poniższą propozycją tych kryteriów oraz wnoszenie swoich uwag i pomysłów do dnia 12 sierpnia 2017 r.  Uwagi i pomysły dotyczące zmian w propozycji można przesyłać na adres e-mail: izakaluzna@interia.eu lub dostarczyć w formie papierowej do kancelarii szkoły.

  Poniżej znajduje się dokument w dwóch formach::

  w PDF Kryteria_oceny_z_zachowania_-_propozycja.pdf                                                                                  

   do edycji (możliwość dokonywania i zapisu swoich zmian) Kryteria_oceny_z_zachowania_-_propozycja.docx

  Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za pomoc.

 • W dniach od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do stolicy Polski.

  Z ogromnym zainteresowaniem wykonywali doświadczenia w Centrum Nauki „Kopernik”. Poznali tajemniczy świat filmu w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - tam wykonywali charakteryzacje oraz  zwiedzili plan niezwykłego filmu pt. „Karbala”.

  Historię oręża poznali w Muzeum Wojska Polskiego. W Muzeum Fryderyka Chopina przybliżyli sobie sylwetkę polskiego kompozytora. Spacerowali po Łazienkach Warszawskich oraz podziwiali piękno Zamku Królewskiego.

  Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po Krakowskim Przedmieściu opowiadając o ciekawych miejscach. Uczniowie mogli oddać cześć Polakom walczącym za Ojczyznę przy  Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedzili Belweder, a także Uniwersytet Warszawski.

  Odwiedzając klasztor franciszkanów w Niepokalanowie dzieci poznały życiorys świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

  Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń. Wspominać ją będą oglądając fotografie.

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 r. odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 r. 

  O godz.7.30 rozpoczęcie uroczystości w sali gimnastycznej naszej szkoły,.

  ok. godz. 9.00 zakończenie uroczystości, 

  ok. godz. 10.00 odwóz uczniów dojeżdżających - razem autobusem szkolnym kierunki Łosiny,           Rzepiczna i Biała.

   

 • W Punkcie Przedszkolnym świętowaliśmy „Dzień Mamy i Taty” oraz żegnaliśmy starszaków. Dzieci zaprezentowały się podczas  przedstawienia. Przed swoimi rodzicami recytowały wierszyki i tańczyły. Wszystkim gościom wręczono upominki przygotowane przez pociechy z niewielką pomocą wychowawczyń. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały książeczki i dyplomy za całoroczną wspólną zabawę. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych fotografiach… .

  M.W.

 • Strój galowy mam gotowy:

  Eleganckie z kantem spodnie

  Czarne albo  granatowe.

  Zaś koszula śnieżnobiała

  Będzie stroju dopełniała. 

  Koleżanki moje ładnie się wystroją 

  W czarne lub granatowe

  Piękne sukieneczki

  Lub śliczne spódniczki.

  Bluzeczki wytworne koloru białego

  Dopełnią wyglądu stroju galowego.

  Zbliża się koniec roku szkolnego, więc znowu myślimy o uświetnieniu uroczystości odpowiednim strojem. W co się ubrać? Podpowiedzą nam fotografie.

   

 • Nasza szkoła po raz drugi zorganizowała zbiórkę elektroodpadów w ramach ogólnopolskiego programu "Moje miasto bez elektrośmieci". Zbiórka trwała od 15 maja do 1 czerwca 2017 roku. Zebraliśmy 951 kg. Za uzyskane punkty szkoła otrzyma pomoce dydaktyczne, które ułatwią dzieciom naukę.

  E.G.

 •       7 czerwca 2017 nasi reprezentanci wybrali się do Łochowa (gm. Białe Błota) na rozgrywki piłkarskie. W grupie spotkaliśmy się z ZS Skępem oraz SP Brodnicą. Obydwa mecze przegraliśmy, ale zdobyliśmy kolejne doświadczenie meczowe. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w półfinałach.

  Graliśmy w składzie: Maciej Lepak (kapitan), Szymon Łącki (bramkarz), Jan Lepak, Bartosz Wesołowski, Marce Lenz, Michał Hoffmann, Hubert Kiełpiński.

  K.R.

 •        W poniedziałkowe popołudnie 5 czerwca 2017 r. przy obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście odbył się sparing piłkarski uczniów naszej szkoły z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Wolej z Tucholi. Chłopcy grali dwie połowy po 25 minut. Mecz okazał się świetnym sprawdzianem przed półfinałem kujawsko – pomorskiej ligi orlika, zwyciężyliśmy 10:3.

  Graliśmy w składzie: Maciej Lepak (kapitan), Szymon Łącki (bramkarz), Jan Lepak, Bartosz Wesołowski, Marce Lenz, Michał Hoffmann, Hubert Kiełpiński.

  K.R.

 •        2 czerwca 2017 r. uczeń klasy VI - Leszek Wegner reprezentował naszą szkołę oraz gminę Tuchola
  w igrzyskach powiatowych w konkurencji skok w dal. Leszek uzyskał najlepszy swój wynik życiowy w tej konkurencji – skoczył na odległość 4,73 m  i zajął II miejsce w tych zawodach.

  Oprócz startu indywidualnego Leszek miał okazję poznać młodych wybitnych sportowców: Karolinę Urban i Dawida Wegner.

  Karolina Urban mieszkanka powiatu tucholskiego, pochodząca z Cekcyna, lekkoatletka, startujące w klubie SKLA Sopot, w ubiegłym roku uzyskała tytułu Mistrza Polski Juniorek w rzucie dyskiem i zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą. W pierwszym tegorocznym starcie w minioną sobotę rzuciła dyskiem na odległość 52,50 m. Wynik ten jest przepustką do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Grosseto we Włoszech w dniach 20 – 23 lipca. Dawid Wegner, lekkoatleta, zawodnik LUKS START Nakło, rzuca oszczepem. Zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata U 18, które od 12 do 16 lipca odbywać się będą w Kenii. Kto wie jaka przyszłość przed Leszkiem…

  K.R.

 • Najmłodsze dzieci nasze szkoły w tym radosnym dniu obejrzały przedstawienie pacynkowe pt. „Jaś i Małgosia” w nowoczesnej wersji. Teatrzyk przygotowały mamy dzieci z punktu. Za tak wspaniały występ serdecznie dziękujemy. Były słodkości, wspólne tańce i zabawy oraz smaczne kiełbaski z ogniska. Tu fotografie.

  M.W.

 • 0.   W poniedziałek 29 maja wybraliśmy do Tucholi na zawody pn.: II Bieg po zdrowie, które organizowane były przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną pod patronatem Burmistrza Tucholi. Osiemnaścioro reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w tym biegu. Ze złotym krążkiem wrócili:

  Marcel Lenz – bieg na dystansie 500 m

  Kacper Glazer – bieg na dystansie 600 m

  K.R.

 • Finał Miejski XXXIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych

  Jesienno – wiosenne zmagania lekkoatletyczne podsumowano 25 maja na stadionie miejskim w Tucholi. Wśród naszych uczniów na wyróżnienie zasługują:
  II miejsce Klaudia Glazer – bieg na dystansie 600 m
  I miejsce Daria Pałubicka – bieg na dystansie 600 m
  I miejsce Klaudiusz Drążek – skok w dal 
  I miejsce Kacper Adrych – rzut piłeczką palantową
  III miejsce Szymon Kiełpiński – bieg na dystansie 1000 m
  II miejsce Anna Krenska – bieg na dystansie 600 m
  III miejsce Kacper Glazer – skok w dal
  II miejsce Leszek Wegner – skok w dal
  Na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w dniach 16 - 18.06.2017 przy obiektach AZS w Łodzi z naszej szkoły awans uzyskali:
  1.    Kacper Adrych
  2.    Klaudiusz Drążek
  3.    Leszek Wegner

  K.R.

 • W dniach 24 i 25 maja dzieci z klasy 0 i pierwszej były na biwaku  w Zielonej Szkole w Woziwodzie. W trakcie „zielonych lekcji” zwiedziły Kozie Jeziorka, przemaszerowały ścieżką przyrodniczo- leśną i rozwiązywały różne zadania związane z roślinnością Borów Tucholskich. Potem przy ognisku i na placu zabaw oraz dyskotece spędziły środowy wieczór.

  Do domów wróciły pełne miłych wspomnień i wrażeń. Pani Dorota Rząska - Lis podczas fascynujących zajęć przekazała w ciekawy sposób wiedzę przyrodniczą. Serdecznie dziękujemy za lekcje i opiekę nad nami w czasie pobytu.

  W.S.

 • 25 maja 2017 r. dzieci z punktu przedszkolnego i klasy drugiej  uczestniczyły w wycieczce szkolnej, która została zorganizowana z okazji Święta Szkoły. Hasło przewodnie tego święta to: „Jan Paweł II – podróżnik” i właśnie z tej okazji zorganizowaliśmy wyprawę do MEGA PARKU koło Grudziądza. Bawiliśmy się świetnie! Dzieci w klimacie westernowym świetnie się czuły, bo było tam co zwiedzać i oglądać. Wszystko na fotografiach. Zapraszamy.

 • Przedszkolaki mistrzami Olimpiady Przedszkolaka ! - 23 maja 2017 r.

  Najmłodsze dzieci naszej szkoły uczestniczyły w rozgrywkach sportowych „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO”, organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż. Reprezentacja naszego punktu przedszkolnego zmagała się w licznych konkurencjach. Ostatecznie pokonaliśmy naszych rywali i zdobyliśmy puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Dzieci otrzymały również medale i nagrodę rzeczową dla przedszkola. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych fotografiach…

  M.W.

 • 22 maja 2017 r. Uczniowski Klub Sportowy Borowi Legbąd oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie  byli organizatorami II Gminnego Turnieju Mini Siatkówki w Legbądzie.
  W turnieju wzięło udział ponad pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z naszej gminy. Współzawodnictwo siatkarskie rozgrywane było w dwóch kategoriach: single i dwójki.
  W czasie turnieju na uczestników czekała pyszna drożdżówka przygotowana przez panie Iwonę Wandę oraz Bogusławę Górską. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową turnieju:

  Single klasa I:

  I m-ce – Zuzanna Jaszkowska (Tuchola)

  II m-ce – Julia Iwicka (Tuchola)

  III m-ce – Aleskanadra Borowicka (Legbąd)

  IV m-ce Aleksandra Długowska (Legbąd)

  Single klasa II:

  I m-ce – Agata Pipowska (Tuchola)

  II m-ce – Oliwia Każmierczak (Tuchola)

  III m-ce – Monika Murawska (Legbąd)

  IV m-ce – Natalia Bartczak (Legbąd)

  Dwójki klasa III:

  I m-ce – Pola Bolińska, Nadia Steinke (Tuchola)

  II m-ce – Wiktoria Cegielska, Eliza Lepak (Legbąd)

  III m-ce – Jan Lepak, Maciej Lepak (Legbąd)

  IV m-ce – Wiktoria Gwizdała (Legbąd)

  Dwójki klasa IV:

  I m-ce – Marta Lenartowicz, Paulina Budzich (Tuchola)

  II m-ce – Martyna Orzechowska, Marika Walczak (Tuchola)

  III m-ce – Julia Sikorska, Anna Cholewińska (Tuchola)

  IV m-ce – Jesika Osowska, Daria Pałubicka (Legbąd)

  Dwójki klasa V:

  I m-ce – Klaudiusz Drążek, Szymon Kiełpiński (Legbąd)

  II m-ce – Wiktoria Żygowska, Lena Piotrowska (Tuchola)

  III m-ce – Nikola Szamocka, Patrycja Januszewska (Tuchola)

  IV m-ce – Malwina Urbańska, Anna Krenska (Legbąd)

  Dwójki klasa VI:

  I m-ce – Nikola Polaszek, Klaudia Hoppe (Tuchola)

  II m-ce – Aleksandra Galinska, Dominika Hoffmann (Legbąd)

  III m-ce – Kacper Glazer, Dominik Lepak (Legbąd)

  Na zakończenie turnieju opiekunowie Karolina Redlarska i Dariusz Krygowski wyróżnili najbardziej wszechstronnych zawodników w dwóch kategoriach:

  Klasy I-III:

  Pola Bolińska, Wiktoria Cegielska

  Klasy IV-VI:

  Marta Lenartowicz, Szymon Kiełpiński

  Sędziowali w turnieju: Gracjan Lenz, Irmina Ignaszak i Wiktoria Pałubicka. Turniej odbył się w ramach całorocznej działalności Klubu, impreza dofinansowana ze środków gminy Tuchola.

  K.R.

 • W dniu 22 maja reprezentanci naszej szkoły wybrali się do Tucholi na zawody lekkoatletyczne. Celem tych zawodów była przede wszystkim popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci ze szkół podstawowych oraz wyłonienie najlepszych trzech reprezentacji z całego powiatu tucholskiego. Organizatorem zmagań był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi. Naszą szkołę w trójboju reprezentowali uczniowie klas III i IV w składzie:

  Szymon Tetzlaff, Przemysław Waśkowski, Maciej Lepak, Jan Lepak, Marcel Lenz, Bartosz Wesołowski, którzy startowali w konkurencjach:

  - bieg na 60 m.,

  - skok w dal,

  - rzut piłeczką palantową.

  W czwórboju reprezentowali nas uczniowie z klas V i VI:

  Klaudiusz Drążek, Szymon Kiełpiński, Wojciech Drewczyński, Gracjan Lenz, Dominik Lepak, Kacper Glazer, którzy startowali w konkurencjach:

  - bieg na 60 m.,

  - bieg na 1000 m.,

  - skok w dal,

  - rzut piłeczką palantową

  Wyniki już w najbliższy czwartek podczas XXIII Finału Miejskiego Czwartków Lekkoatletycznych.

 • Wytrwałość, determinacja i pracowitość - tak można ocenić tegoroczną imprezę na orientację w Legbądzie. 20 maja 2017 roku, po raz kolejny w ramach zadania publicznego DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH pod nazwą AKTYWIZACJA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ POPRZEZ UDZIAŁ W CYKLICZNYCH IMPREZACH SPORTOWO-REKREACYJNYCH, dofinansowanego z budżetu gminy Tuchola oraz programu „Postaw na rodzinę”, któremu towarzyszy hasło przewodnie „Trzeźwość: to u nas rodzinne” zorganizowaliśmy zabawę na orientację. Przyjęliśmy, że będzie to już czwarta w tym roku szkolnym lokalna akcja sportowa, organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy Borowi przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II. Dzięki współdziałaniu kształtujemy odpowiednie postawy, prawidłowe relacje między rodzicami i dziećmi oraz szkołą i środowiskiem lokalnym, zachęcając do wspólnego spędzania czasu wolnego. Wśród nas znaleźli się również sympatycy działań na rzecz ochrony środowiska, w czasie trwania imprezy wspominaliśmy
  i upowszechnialiśmy wiedzę na temat możliwości powtórnego wykorzystania aluminiowych puszek po napojach – takie akcje wspieramy przy współpracy z Fundacją RECAL, która również popiera nasze działania edukacyjne w szkole.

  Przystąpiliśmy do pracy wyznaczając sobie kolejno zadania. W zawodach pomogli nam zawodnicy sekcji turystyki kwalifikacyjnej Hubert Socha i Grzegorz Kotlęga, którzy byli sędziami głównymi oraz budowniczymi tras. Ofertę naszej zabawy skierowaliśmy do wszystkich chętnych zaznaczając, że premiowane będzie uczestnictwo rodzin. Jak zwykle nie zawiedliśmy się i w naszej zabawie udział wzięło 70 uczestników podzielonych na drużyny. Zgłosiły się rodziny wielopokoleniowe, przyjaciele, koledzy, uczniowie nie tylko z naszej szkoły ale ze szkół z gminy Czersk, z Gimnazjum nr 2 ze Stobna i oraz z Gimnazjum Powiatowego z Tucholi. Wystartowało 8 drużyn na trasie turystycznej - sześciokilometrowej oraz 8 drużyn na trasie kombinatorskiej - dwunastokilometrowej. Start w tym roku miał miejsce w Barłogach. Na naszej imprezie gościliśmy również Mistrza Europy w rogainingu Filipa Fierka oraz innych zacnych naszych przyjaciół, którzy są z nami do początku.

  Po trudach wędrówki wszyscy mogli posilić się przygotowaną grochówką, drożdżówką
  i upiec kiełbaski przy ognisku. Organizatorzy wyróżnili najaktywniejszego a zarazem najstarszego uczestnika naszych zmagań, Pana Roberta Nieżurawskiego oraz najmłodszych zawodników, zostali nimi: Aleksandra Długowska, Filip Leszczinski oraz Hubert Nieżurawski. Uczestnicy podsumowali nasze inicjatywy, jednogłośnie stwierdzili, że cenią je za:

  - trafność i zrozumiały przekaz organizacji imprez sportowych,

  - promowanie wartości rodzinnych,

  - promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców,

  - rozumienie ich potrzeb i uwzględnianie ich.

  Na kolejną sportową imprezę zapraszamy już w pierwszą sobotę października 2017 r., będzie to V Rajd Rowerowy.

  Poniżej przedstawiamy klasyfikację generalną:

  Trasa Rodzinna – 6 km:

  I miejsce – Rodzina Państwa Długowskich, Leszczyńskich i Szymczak,

  II miejsce – Rodzina Państwa Knakowskich i Szmaglinskich, Karina Gradowska i Piotr Czarnowski,

  III miejsce – Rodzina Państwa Leszczińskich,

  IV miejsce – Grono Pedagogiczne SP im. Jana Pawła II w Legbądzie – Milczewska, Gutowska, Borysiuk

  V miejsce – Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Stobnie – Drewczyńska, Bartczak, Krenska, Ortmann,

  VI miejsce – Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Stobnie – Patrycja Grzonkowska, Syntia Łyczywek, Oliwia Rymacka, Weronika Landmesser, Adrianna Kosiedowska,

  VII miejsce – Rodzina Państwa Stopa,

  VIII – Maria Galinska, Klaudia Misiak, Aleksandra Galinska, Grzegorz Narloch.

   

  Trasa kombinatorska – 12 km:

  I miejsce – Rodzina Państwa Nieżurawskich,

  II miejsce – Dominik Janikowski, Damian Janikowski, Maksymilian Kononowicz,

  III miejsce – Daria Dobrowolska, Milena Dobrowolska, Robert Piesik,

  IV miejsce – Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Stobnie – Łukasz Pruski, Paweł Lubiński, Kacper Ossowski, Szymon Knakowski

   

  Poza regulamin wystartowali również zawodnicy indywidualnie lub w dwójkach:

  I miejsce – Marcin Tuszkowski, Hubert Klamann,

  I miejsce – Franciszek Lipinski, Filip Chmielecki,

  II miejsce – Filip Fierek,

  III miejsce – Kacper Schroeder, Dominik Kobyć

 • W piątek 19 maja 2016 r. obchodziliśmy święto szkoły związane z rocznicą urodzin naszego Patrona - św. Jana Pawła II przypadającą 18 maja. Cała społeczność szkolna ze sztandarem przemaszerowała do kościoła parafialnego na mszę świętą. Po powrocie uczestniczyliśmy we wspaniałej uroczystości. W tym roku święto szkoły odbywało się pod hasłem "Święty Jan Paweł II - podróżnik". Wszystkim klasom szkoła zorganizowała wycieczki w maju do ciekawych miejsc: do Chełmna i Poledna oraz SzymbarkuUczniowe wspólnie przygotowali makiety ukazujące podróże naszego patrona. Zorganizowano konkurs wiedzy oraz konkurs recytatorski. Podczas uroczystego spotkania Pani Dyrektor wręczyła dyplomy laureatom konkursów. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć