Logo naszej szkoły

89-504 LEGBĄD
    e-mail: splegbad@wp.pl
  • 52 3341529 Fax: 52 3341529

NIE BYŁEŚ JESZCZE W LEGBĄDZIE W BORACH TUCHOLSKICH? SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Wiadomości

• 20 września 2017 r. najmłodsze dzieci naszej szkoły świętowały „Dzień Przedszkolaka”. Ten dzień upłynął w wesołej atmosferze, podczas zabaw sportowych i zabaw przy muzyce. Oczywiście były słodkie babeczki upieczone przez nasze mamy. Zdmuchiwaliśmy świeczki, składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy „Sto lat”, również w języku angielskim. Radości było co niemiara. Zobaczcie w albumie sami.

• 9 września 2017 r. odbył się trzeci zjazd absolwentów naszej szkoły. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Zapraszamy do zapoznania się z "Ogólnymi warunkami ubezpieczenia" w nowym roku szkolnym.

•

Do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie dotarła pomoc w formie wyprawki szkolnej od Zarządu i Pracowników Urzędu Transportu Kolejowego z Warszawy. W ostatnich dniach sierpnia szkołę odwiedziła grupa pracowników z Prezesem Ignacym Górą i Dyrektorem Generalnym Radosławem Pacewiczem, która przekazała potrzebującym zebrane przybory, między innymi: zeszyty, plecaki, bloki, długopisy, piórniki, ołówki, kredki.

• Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się dnia 4 września 2017 r.  Cała społeczność szkolna z radością powitała pierwszy szkolny dzwonek.

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 już za nami. Zapraszamy do albumu.

• Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasie IV postanowiliśmy spędzić bardzo aktywnie. Wspólnie z wychowawczynią zorganizowaliśmy klasowy marsz na orientację. Rodzice na trasie marszu przygotowali biesiadę przy ognisku. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy panią Karolinę Redlarską. Nasza pani przygotowała zadania na trasę oraz mapy, według których mieliśmy pod opieką pań dotrzeć do dwóch wytyczonych celów: Rezerwatu Przyrody Jeziorka Kozie oraz miejsca naszej biesiady. Na trasie marszu skorzystaliśmy również z pomocy leśniczego Leśnictwa Legbąd. Jedno z zadań polegało na podaniu właściwej nazwy rośliny rosnącej na naszych terenach leśnych. Pan leśniczy potwierdził naszą klasyfikację.

• Drodzy Rodzice! Szanowni Nauczyciele! Mili Uczniowie!

Opracowujemy nowe kryteria oceny z zachowania. Prosimy o zapoznanie się z poniższą propozycją tych kryteriów oraz wnoszenie swoich uwag i pomysłów do dnia 12 sierpnia 2017 r.  Uwagi i pomysły dotyczące zmian w propozycji można przesyłać na adres e-mail: izakaluzna@interia.eu lub dostarczyć w formie papierowej do kancelarii szkoły.

• W dniach od 24 do 26 maja 2017 r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do stolicy Polski.

Z ogromnym zainteresowaniem wykonywali doświadczenia w Centrum Nauki „Kopernik”. Poznali tajemniczy świat filmu w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - tam wykonywali charakteryzacje oraz  zwiedzili plan niezwykłego filmu pt. „Karbala”.

Wiadomości

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie