Logo naszej szkoły

Poniedziałek 19.02.2018

Kalendarz

liczba odwiedzin: 569005

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

NIE BYŁEŚ JESZCZE W LEGBĄDZIE W BORACH TUCHOLSKICH? SERDECZNIE ZAPRASZAMY. 

Aktualności

 • UWAGA RODZICE – REKRUTACJA !

  Informuję, że Zarządzeniem nr 120.10.2018 Burmistrza Tucholi z dnia 22.01.2018 r. zostały ustalone terminy czynności rekrutacyjnych do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych           w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

  • Deklarację (Załącznik_nr_4) dotyczącą kontynuacji wychowania przedszkolnego przez dziecko  w punkcie przedszkolnym należy złożyć w terminie: od 26 lutego do 4 marca 2
 • Społeczność naszej szkoły włącza się w zbiórkę na rzecz poszkodowanej rodziny z Silna. Prosimy wszystkich o pomoc samotnej matce z dwojgiem dzieci, którym spłonął  dom. 

  ZBIÓRKA ODBĘDZIE SIĘ PO FERIACH W TERMINIE

  26 - 27 LUTEGO 2018 R. (PONIEDZIAŁEK - WTOREK) .

  Rzeczy można przynieść do sekretariatu w godzinach 7.30 - 11.00

  Prosimy o rzeczy  nowe. Najbardziej potrzebne są środki czystości, szklanki, miski, żelazko oraz inne artykuły gospodarstwa domowego.

  Po zakończeniu zbiórki dary zostaną przekazane bezpośrednio rodzinie.

 • Ze środków budżetu państwa Wojewoda Kujawsko - Pomorski udzielił Gminie Tuchola dotacji celowej. Burmistrz Tucholi przekazał naszej szkole kwotę w wysokości 6 700 zł. Wsparcie pozwoliło stworzyć i wyposażyć gabinet profilaktyki zdrowotnej. Dziękujemy. 

 • W DNIACH 7 - 8 LUTEGO 2018 ROKU ODBĘDĄ SIĘ 

  ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

  HARMONOGRAM:

  7 LUTEGO 2018 R.

                  16.15 - KLASA VI                 

            16.30 - KLASA VII           

             16.45 - KLASA IV           

                17.00 - KLASA II             

   17.15 - KLASA V

  8 LUTEGO 2018 R. 

  16.15 - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  16.30 - PUNKT PRZEDSZKOLNY

  16.45 - KLASA I

          17.00 - KLASA III        

                                          ZAPRASZAMY

 • Muzycy i tancerze Filharmonii Pomorskiej gościli w naszej szkole z koncertem karnawałowym. Powiało egzotyką, zachęceni tańczyliśmy wszyscy razem. Bawiliśmy się wspaniale.  

 • Społeczność szkolna spotkała się wspólnie we czwartek, aby przełamując się opłatkiem, złożyć życzenia wszystkiego najlepszego. Wigilię szkolną uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI oraz chóru. Dzieci do przedstawienia przygotowały panie Krystyna Metlicka, Maria Brzezińska i Ewa Warszewska. Zapraszamy do albumu.

 • Najmłodsze dzieci naszej szkoły spotkały się z Gwiazdorem. Znalazły go w lesie, nieopodal małego starego domku. Gwiazdor zaprosił je do swojej chatki, gdzie musiały powiedzieć wierszyk oraz zaśpiewać piosenki. Z wielką radością obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że wróci za rok. Ogrzewając się przy ognisku wspólnie piekliśmy smaczne kiełbaski, które smakowały wyjątkowo.

  Bardzo dziękujemy za gościnność Pani Małgorzacie Talarek oraz Państwu Zawiłowiczom i Przybylskim za pomoc w organizacji spotkania.

 •         Dnia 19.12.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały uroczyste spotkanie wigilijne.
  Na przedstawianie przybyli liczni goście, Pani Dyrektor Barbara Drewczyńska, rodzice, a nawet dziadkowie. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i złożenia świątecznych życzeń. Następnie dzieci wystąpiły w krótkim przedstawieniu, które przybliżyło tajemnicę Bożego Narodzenia. Podczas przedstawienia wszyscy mieli okazję do wspólnego kolędowania.
  Po jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor. Nie zabrakło także prezentów od Gwiazdora. Ten punkt programu sprawił najmłodszym wiele radości. Na koniec wszyscy usiedli do wspólnego stołu. Spotkanie przebiegło w miłej ciepłej atmosferze i wszyscy zadowoleni rozeszli się do domów.

 • Na konkurs wpłynęło trzydzieści prac plastycznych wykonanych w różnorodnych technikach oraz dwie prace techniczne - karmniki. Wszystkie prace były zgodne z tematem i założeniami konkursu.

  Komisja w składzie:

  Dorota Rząska- Lis - przewodnicząca, Bożena Gutowska i Bernadeta Borysiuk dokonała następującego wyboru:

   Kategoria- przedszkole

  I miejsce Aleksandra Szamocka

  II miejsce Natalia Megger

  III miejsce Nadia Osowska

  III miejsce Leon Draws

  III miejsce Aleksy Lepak

   Kategoria- klasy I-III

 •       Dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję sprawdzić swoje zdolności kulinarne. We czwartek (14.12.2017) wszyscy mogli się wykazać podczas pieczenia świątecznych pierniczków. Dzieciom ta czynność sprawiła wiele radości. Wspólnie wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały za pomocą foremek rozmaite wzory. Na drugi dzień przedszkolaki udekorowały pierniki lukrem
  i kolorową posypką. Ta praca przyniosła dzieciom wiele satysfakcji, a gotowe pierniki szybko zniknęły
  z talerzy. J

 • 11 grudnia 2017 r. klasa III uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Muzeum Borów Tucholskich. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały ozdoby świąteczne, które mogły zabrać do domu. Przepiękne choinki zrobione pod kierunkiem pracowników muzeum na pewno ozdobią wigilijne stoły.

  B.B.

 • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

  I   PÓŁROCZE :   4.09.2017 – 31.01.2018

  II  PÓŁROCZE:    1.02.2018 -   22.06.2018 

   

  4.09.2017r.

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  2 listopada 2017 r. (czwartek)

  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych  (DECYZJA DYREKTORA)

  22 grudnia 2017 r. (piątek)

  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych (DECYZJA DYREKTORA)

  23-31 grudnia 2017 r

 • Dnia 11.12.2017 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbył się turniej o mistrzostwo powiatu tucholskiego w mini siatkówce dziewcząt w którym nasza szkoła brała udział. W szkolnej reprezentacji znalazły się: Anna Krenska, Malwina Urbańska, Dominika Hoffmann, Klaudia Narloch, Jesika Osowska, Julia Janicka, Paulina Borowicka, Daria Pałubicka, Eliza Lepak, Wiktoria Cegielska, Emilia Glaner i Karolina Glaner. Opiekunem tego dwunastoosobowego zespołu była Ewa Domjan. Organizatorem turnieju był zeszłoroczny mistrz, czyli Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyn - Szkoła Podstawowa w Cekcynie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tucholi, Szkoła Podstawowa w Legbądzie oraz organizator Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tucholi. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz nasze uczennice rozegrały z SP Cekcyn. Pierwszego seta na przewagi po bardzo dobrej zagrywce wygrały nasze siatkarki, był to niestety jedyny wygrany set naszych dziewcząt. Uczennice z SP3 oraz SP1 były poza zasięgiem, gdyż w składach były zawodniczki trenujące na co dzień w klubie. W końcowej klasyfikacji I miejsce zajęła SP1 w Tucholi, II miejsce SP3 w Tucholi, III miejsce SP w Cekcynie, a IV miejsce SP W Legbądzie. Cieszy fakt, że dziewczęta przystąpiły do gry bardzo zmobilizowane.  Walczyły ambitnie o każdy punkt. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, a miejsca I-III - medale. 

 •       W naszej szkole na początku grudnia odbyła się impreza sportowa pod hasłem: „Mikołajowe Szaleństwo Sportowe”.  W zawodach mogli brać udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie. Klasy najmłodsze czyli PP, O, I, II i III brały udział dnia 4.12 w wyścigach rzędów. Klasy zdobywały punkty przez udział w zawodach sportowych, przygotowanie ozdoby świątecznej, plakatu oraz głośny doping. Komisja sędziowska składała się z uczniów klasy VII. Wszystkie dzieci były tak bardzo zaangażowane i przygotowane, że sędziowie jednogłośnie ogłosili: zwyciężyli wszyscy! Każdy uczestnik części sportowej otrzymał złoty medal, a wszystkie klasy słodkie upominki. Tego dnia najważniejsza była rywalizacja fair play, integracja najmłodszych klas oraz uśmiech na twarzach dzieci.

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie zaprosiła do udziału w konkursie plastycznym wszystkie dzieci z Punktów Przedszkolnych Gminy Tuchola. Konkurs ten przeznaczony był dla dzieci trzy-, cztero – i pięcioletnich. Wykonywały prace plastyczne pt. „Węglem malowane”. Jak sama nazwa wskazuje, nie mogło zabraknąć podczas spotkania oczywiście górnika. Honorowym gościem był Pan Jerzy Pollok, który opowiedział jak wygląda ciężka i trudna praca górnika w kopalni. Dzieci mogły zobaczyć strój galowy górnika, przymierzyć czapkę z pióropuszem oraz podziwiać nasze polskie „czarne złoto”. W ramach przerywnika wszyscy chętnie tańczyli ZUMBĘ pod kierunkiem rodziców. Miłą atrakcją tej uroczystości był koncert muzyki etnicznej.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć