Godziny lekcyjne i przerwyGodziny lekcyjne i przerwy

1.

730 - 815

 
  815 - 820 Śniadanie
kl. I-III
2. 820 - 905  
  905 - 915 Śniadanie
kl. IV-VIII
3. 915 - 1000  
  1000 - 1005  
4.  1005 - 1050  
  1050 - 1100 Obiad
kl. I - III
5.  1100 - 1145  
  1145 - 1200 Obiad
kl. IV - VIII
6. 1200 - 1245  
  1245 - 1250  
7.  1250 - 1335  

 

Logo naszej szkoły

Poniedziałek 20.03.2023

Kalendarz

liczba odwiedzin: 1207029

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że nasza szkoła dba o przekazane nam dane osobowe z zachowaniem wszystkich wymogów, określonych w nowych przepisach o ochronie danych osobowych. Chronimy Państwa dane oraz dane Państwa dzieci, przy zachowaniu odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych. Mając na uwadze powyższe, chcielibyśmy poinformować zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.  że:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z siedzibą w Legbądzie;

2) inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie jest pan Tomasz Jutrowski, z którym można się kontaktować poprzez adres e-mail: inspektor.rodo@wp.pl;

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu rekrutacji oraz dokumentowania przebiegu nauki na podstawie art. 6 ust 1 pkt c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.  Jeżeli będziemy chcieli przetwarzać podane dane osobowe w innym celu, poprosimy Państwa o zgodę na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a;
4) nie zamierzamy udostępniać Państwa danych osobowych, chyba że wystąpią o nie, na mocy obowiązującego prawa, podmioty publiczne;

5) dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;

6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres przewidziany przepisami prawa lub,  w przypadku udzielenia zgody, przez okres w niej wskazany;

7) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano      na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

8) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

9) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest wymogiem ustawowym w przypadku dokumentowania przebiegu procesu nauczania lub warunkiem umownym – dobrowolnym w odniesieniu do innych celów. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizowania celów. Brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację wyżej wskazanych celów.

10) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

NIE BYŁEŚ JESZCZE W LEGBĄDZIE W BORACH TUCHOLSKICH? SERDECZNIE ZAPRASZAMY. 

Wiadomości

 • Informuję, że Zarządzeniem nr 120.4.2023 Burmistrza Tucholi z dnia 18 stycznia 2023 r. zostały ustalone terminy czynności rekrutacyjnych do przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.

  Deklaracje oraz wnioski dotyczące punktu oraz oddziału przedszkolnego należy składać od 1 do 22 marca 2023r.

  1. Załącznik nr 3 - deklaracja dotycząca kontynuacji wychowania przedszkolnego przez dziecko w punkcie p
 • Dnia 17 marca bieżącego roku klas ósma wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Celem wizyty było zapoznanie z pracą policjantów oraz zwiedzanie budynku komendy.
  Na początku przywitał nas znany wszystkim dzielnicowy mł. asp. Bogdan Drejasz. Zapoznał nas z zasadami wstępu i przebywania na terenie komendy. Następnie oficer prasowy mł. asp. Łukasz Tomaszewski wraz z panem dzielnicowym oprowadzili nas po budynku. Najpierw poszliśmy do pokoju przesłuchań, następnie zobaczyliśmy jak wyglądają cele. Niektórych z nas funkcjonariusze zamknęli na chwilę w celi, co było dość dziwnym doświadczenie. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalna sala okazań z lustrem weneckim. Następnie przeszliśmy do okazałej siłowni z której policjanci korzystają, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną. W sali konferencyjnej wysłuchaliśmy wykładu i obejrzeliśmy prezentację na temat zasad rekrutacji na stanowisko policjanta. Dowiedzieliśmy się jakie predyspozycje są niezbędne, aby zostać policjantem. Prezentacja zawierała też ciekawy materiał z różnych miejsc interwencji. Mieliśmy też okazję przymierzyć strój ochronny używany podczas zabezpieczeń imprez masowych. Ochotnicy, którzy mieli okazję założyć ten zestaw przyznali, że poruszanie się w takim uniformie nie jest proste.
  Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyliśmy panu dzielnicowemu drobny upominek w podziękowaniu za wizytę. To był udany wyjazd.

 • 16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
  Zainteresowanie konkursem w naszej szkole jest spore - w tegorocznej, XXXII edycji, udział wzięło aż 35. uczniów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy matematycznej pasji i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 • Chcąc rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, wesprzeć rozwój twórczy oraz podnieść świadomość matematyki, 14 marca zorganizowano w naszej szkole wspólne świętowanie Dnia Liczby PI. Z tej okazji odbyły się różnorodne konkursy, a nawet zawody sportowo-matematyczne. W ramach zabawy wymyślano jak największą liczbę wyrazów, w których ukryte zostało PI. Przeprowadzono konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Rozwiązywano rebusy, przedstawiono wiele ciekawostek związanych z panią Ludolfiną. Towarzyszyło temu wiele emocji, ale przede wszystkim dobra zabawy!
  Tegoroczne Święto Liczby Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale i uatrakcyjniło nasze szkolne życie. Przy okazji uczyło współpracy i zdrowego współzawodnictwa.

 • 9 marca, mimo ponurej aury, w naszje szkole pojawiło się mnóstwo różnorodnych barw. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Dnia Kolorów. Akcja miała na celu integrację zespołów klasowych. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się, doskonale się przy tym bawiąc. Akcję wsparli również nauczyciele. Dzień Kolorów na stałę wpisze się do naszego szkolnego kalendarza. Zapraszamy do fotorelacji: Dzień Kolorów.

 • 22 lutego dzieci z punktu oraz oddziału przedszkolnego bawiły sie w Kolorowym Zakątku - sali zabaw w Tucholi. Do zabawy nie trzeba było nikogo zachęcać. Dzczęśliwe i uśmiechniete dzieci z ochotą korzystały ze wszystkich dostepnych urządzeń. Zapraszamy do fotorelacji: Przedszkolacy w Kolorowym Zakatku. M. W.

 • Właśnie rozpoczęły się prace związane z realizacją przez Gminę Tuchola ogromnej inwestycji w naszym lokalnym środowisku:

  BUDOWA CENTRUM SPORTOWO – REKREACYJNEGO
  PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W LEGBĄDZIE
  WRAZ Z DROGĄ DOJAZDOWĄ (UL. POLNA)

 • 18 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Otwarte Mistrzostwa Tucholi w Tenisie Stołowym. Naszą społeczność szkolną godnie reprezentował Mateusz Szamocki.

 • Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek. Na początku dzieci poznały prośby książki, która przypomniała uczniom jak należy się z nią obchodzić i o nią dbać. Dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, książkę oraz zakładkę. Uroczystość pasowania przypadła na dzień 17 lutego, czyli ,,Światowy Dzień Kota" więc dzieci chętnie wykonały rysunki swojego ulubionego kotka.

 • Zapraszamy do fotorelacji z balu maskowego, w którym udział wzięły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego: Bal karnawałowy PP i OP.

 • Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dlatego po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas IV-VIII jak najbardziej zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowej, która odbyła się 16 lutego. Nie zabrakło tradycyjnych tańców takich jak makarena i kaczuszki. Podczas imprezy odbyły się również liczne konkursy. Zabawę uświetnił zespół Bronzo.
  W czasie dyskoteki zebrano 219 zł na leczenie chorej na SMA Nadii Gebauer.

 • W dniach od 27–29 stycznia braliśmy udziały w Charytatywnych turniejach sportowych z okazji 31. Finału WOŚP. Hasłem tegorocznego Finału jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy.

  W piątek przystąpiliśmy do rozgrywek z minisiatkówki dla klas najmłodszych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II, III i IV – Nadia Borowicka, Zofia Borowicka, Anastazja Łącka, Kinga Narloch, Julia Metlicka, Lena Osowska, Nadia Osowska, Marta Wandzinska. W zabawowej formie, z akcentem współzawodnictwa dziewczęta przystąpiły do rywalizacji pod siatką. Była radość po dobrym meczu, łzy po porażce. Gra odbywała się na szczeblu wojewódzkim, systemem każdy z każdym. Tucholę odwiedził zespoły z Koronowa, Człuchowa, Bydgoszczy, Grudziądza. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy medal. Dzięki takim turniejom zdobywamy dużo doświadczenia, a dziewczęta świetnie się rozwijają.

 • Po długiej przerwie mieliśmy okazję zaprosić szanownych seniorów z okazji ich święta. Grupy przedszkolne przygotowały wierszyki, piosenki i specjalne tańce dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na twarzach gości zawitały uśmiechy, ale i łzy wzruszenia. Zapraszamy do fotorelacji: Dzień Babci i Dziadka. M. W.

 • Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Marta Smagorzewska - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Na wakacjach spotkałem matematykę". Organizatorem konkursu było Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. W piątek - 27 stycznia - Marta otrzymała dyplom uznania Dziekana Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. Konkursowa praca Marty znalazła się na wystawie wyższej wspomnianego wydziału. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
  ul. Szkolna 5
  89-504 LEGBĄD
  e-mail: splegbad@wp.pl
 • 52 3341529 Fax: 52 3341529

Galeria zdjęć