Logo naszej szkoły

89-504 LEGBĄD
    e-mail: splegbad@wp.pl
  • 52 3341529 Fax: 52 3341529

NIE BYŁEŚ JESZCZE W LEGBĄDZIE W BORACH TUCHOLSKICH? SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Aktualności

• 17 listopada 2017 r. w punkcie przedszkolnym gościliśmy seniorów z „Zielonej Opieki województwa kujawsko – pomorskiego” z Legbąda. Podczas spotkania, dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny. Pani Wera przeczytała dzieciom bajkę. Bawiliśmy się w zabawy znane zarówno dawniej jak i dzisiaj np. „Mam chusteczkę haftowaną”. Tańczyliśmy pod kierunkiem pani Hanny Szamockiej tańce ZUMBY. Oczywiście był słodki poczęstunek, upominki dla wszystkich i zaśpiewaliśmy „Sto lat” naszym drogim seniorom.

• Dnia 14.11.2017 r. punkt wraz z oddziałem przedszkolnym udali się na wycieczkę do Muzeum Borów Tucholskich oraz do Miejskiej Biblioteki w Tucholi.
    W muzeum dzieci poznały jak wyglądało życie dawniej, miały okazję obejrzeć zabytkowe przedmioty codziennego użytku oraz obejrzały wystawę zwierząt żyjących w Borach Tucholskich. W bibliotece dowiedziały się jak należy zachowywać się w tym miejscu, poznały zasady obcowania z książką oraz zapoznały się z bohaterami najciekawszych książek dla dzieci.
    Dzieci z uśmiechem na twarzy i głową pełną nowych wiadomości wróciły do domu.

• 15 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy

pod hasłem "Pomóżmy Łukaszkowi".

W ten sposób wszyscy w szkole pragnęli pomóc chłopcu

walczącemu z białaczką.

• W środę – 15 listopada 2017 r.

odbędzie się w naszej szkole

zbiórka do puszek dla chorego Łukaszka Gradowskiego

(więcej informacji na dołączonym plakacie: str. 1, str. 2)

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto z przeznaczeniem na leczenie Łukaszka.

WŁĄCZ SIĘ W ZBIÓRKĘ I POMÓŻ CHOREMU ŁUKASZKOWI !!!

Konto do wpłat na plakacie.

• Własnoręcznie wykonane kotyliony, prace plastyczne, tekst opanowany, pieśni wyśpiewane, poczet sztanadarowy - to wszystko złożyło się na apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez p. Janinę Milczewską i p. Ewę Warszewską z uczniami klasy V oraz chórem. Zgromadzona społeczność szkolna poznała historię Polski oraz historię pieśni narodowych.

• W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie punktu przedszkolnego oraz klas 0 - III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Smacznego życzyła dzieciom Pani dyrektor Barbara Drewczyńska, która dokonała oficjalnego „otwarcia” dnia profilaktycznego w naszej szkole.

Kanapki wyglądały i smakowały wyśmienicie, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne takie akcje. Talerze pełne kanapek z witaminami pojawiły się na przerwie śniadaniowej. Starsi uczniowie chętnie częstowali się pysznościami.

• Jak co roku o tej porze, odbyła się w obecności rodziców uroczystość pasowania na przedszkolaka. Najmłodsze dzieci naszej szkoły zostały prawdziwymi przedszkolakami. Zaprezentowały się w tańcu, wierszykach, piosenkach oraz inscenizacji jesiennej. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki i wielkiego lizaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

M.W.

• Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie 24 października 2017 r. Jak przebiegało pasowanie na ucznia? Zapraszamy do albumu.

• Uczniowie ze łzami w oczach pożegnali wychowawczynie i panią kucharkę, które odeszły na emeryturę. Uściski i życzenia na "nową drogę życia" oraz koncert artystów Filharmonii Pomorskiej umiliły spotkanie całej szkoły z Paniami emerytkami. Życzymy wszystkiego najlepszego.

• 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczestniczyliśmy w ogólnopolskim biciu rekordu w resuscytacji krązeniowo - oddechowej.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie